WhatsApp kendi kendini imha eden sesli mesajlar üzerinde çalışıyor

WhatsApp kendi kendini imha eden sesli mesajlar üzerinde çalışıyor

Çoğu zaman normal bir kısa mesaj yeterli olsa da, bazen hassas bilgileri bir arkadaşınızla veya grupla sonsuza kadar sürmeyecek bir şekilde paylaşmak isteyebilirsiniz.

WhatsApp zaten kendini imha eden metin ve medya tabanlı mesajları destekliyor ve şimdi sadece bir kez dinlenebilen sesli mesajlar göndermenin bir yolunu eklemeyi planlıyor gibi görünüyor.

WhatsApp bugün beta kullanıcılarına bir güncelleme sunuyor ve WABetaInfo'ya göre en yeni sürüm olan 2.23.7.8, kullanıcıların kaybolmadan önce yalnızca bir kez dinlenebilen sesli mesajlar gönderme özelliğini ekliyor. Tek seferlik metin mesajlarının çalışmasına benzer şekilde, gönderilen sesler telefonunuza kaydedilemiyor, kaydedilemiyor veya başka birine iletilemiyor.

Bu özellik şu anda geliştirme aşamasında olduğundan, uygulamanın yayınlanan sürümüne ne zaman geleceği belli değil. Ancak WhatsApp'ın bu özelliği beta sürümüne eklemiş olması, sevgililerimize ve arkadaşlarımıza kaybolan serenatlar gönderebileceğimiz konusunda bizi umutlandırıyor.

Kaybolan sesli mesajlar WhatsApp'ın bu ay test ettiği ilk yeni özellik değil. Birkaç hafta önce, geçici bir yetenekle başka bir çalışma-ilerleme özelliği ekledi: kaybolan gruplar. Instagram, Messenger ve Signal gibi mesajlaşma servisleri de kendi ephermeal içerik seçeneklerini denerken, kaybolan içeriğe olan bu ilgi WhatsApp'a özel değil.

WhatsApp'ta kaybolan sesli mesajlara gelince, uygulamaya ne zaman geleceklerinden de emin değiliz, ancak geldiklerinde birkaç karaoke şarkısıyla hazır olacağız.