WhatsApp, Kaybolan Mesajlar'a 2 Yeni Özellik Getiriyor

WhatsApp, Kaybolan Mesajlar'a 2 Yeni Özellik Getiriyor

WhatsApp, yeni sohbetlerde geçici mesajları varsayılan yapma seçeneği ekliyor. İşte ayrıntılar..

Meta, WhatsApp kullanıcılarının artık tüm yeni sohbetlerde kaybolan mesajları varsayılan yapma seçeneğine sahip olduğunu duyurdu. Ek olarak, kullanıcılar artık iletileri 24 saat veya 90 gün sonra kaybolacak şekilde ayarlayabilecekler. Meta, geçici mesajlaşmayı daha kolay seçmenize izin vererek, söylenen her şeyin kalıcı bir kaydını tutmayarak WhatsApp konuşmalarını daha gerçekçi hale getirmeyi umuyor.

Varsayılan olarak geçici mesajlaşmayı açmaya karar verirseniz, sohbet ettiğiniz kişilere mesajların sonunda kaybolacağı bildirilir. Biriyle sohbet ediyorsanız ve randevu gibi bazı önemli bilgileri kaydetmeniz gerekiyorsa, belirli sohbetlerde kısa ömürlü mesajları devre dışı bırakma seçeneğiniz vardır.

Özellik hakkında yorum yapan Meta şunları söyledi:

“Bir yıldan fazla bir süredir aileden ve arkadaşlardan ayrı yaşamak, fiziksel olarak yüz yüze konuşamıyor olmamızın kişisel konuşmalarımızın mahremiyetini feda etmemiz gerektiği anlamına gelmediğini her zamankinden daha net hale getirdi. Uçtan uca şifrelemeyle birlikte kaybolan mesajların, günümüzde özel mesajlaşma servisi olmanın ne demek olduğunu tanımlayan ve bizi kişisel görüşme hissine bir adım daha yaklaştıran iki önemli özellik olduğuna inanıyoruz.”

Kaybolan mesajlar fikrinden hoşlanıyorsanız, iPhone veya Android cihazınızda WhatsApp Ayarları'na gidin > Hesap > Gizlilik > Varsayılan mesaj zamanlayıcı'ya dokunun ve bir süre seçin.