WhatsApp İş Kullanıcılarına Ücretli Abonelikler Sunmaya Başlayabilir

WhatsApp İş Kullanıcılarına Ücretli Abonelikler Sunmaya Başlayabilir

Bugünlerde WhatsApp kullanan çoğu insan bunun için hiç ödeme yapmadı, en azından parayla. Bununla birlikte, WhatsApp hakkında az bilinen bir gerçek, ilk piyasaya sürüldüğünde indirmenin bir dolara mal olduğudur.

Uygulama, 2016'da tamamen ücretsiz hale geldi çünkü bu, çekiciliğini potansiyel olarak daha fazla tüketiciye genişletebilecek türden bir şeydi, ancak son ipuçları bunun değişebileceğini gösteriyor.

Bunların hepsi söylenmiş ve artık yoldan çıkmışken, WhatsApp'ın ortalama insanlar için muhtemelen ücretsiz olacağını belirtmek önemlidir. Durum böyle olmasına rağmen, işletme kullanıcılarının hizmet için küçük bir ücret ödemesi gerekebilir. Bu ücret isteğe bağlı olacak ve WhatsApp, birden fazla cihaz için genişletilmiş destek gibi benzersiz özellikler sunarak işletme kullanıcılarını bu ücreti ödemeye ikna etmeye çalışacak.

WBI tarafından devam eden beta projelerinden derlenen ayrıntılara göre, WhatsApp aynı zamanda iş kullanıcılarının sayfalarına yönlendiren özelleştirilmiş bağlantılar oluşturmasına izin verecek bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu, müşterilerin tek bir tıklamayla işletme sahipleriyle etkileşime geçmesine veya her şeyin göz önünde bulundurulduğu ve dikkate alındığı bir dokunuşa izin verebilir. Bağlantı, müşterilerin kendilerini bir işletmenin resmi WhatsApp hesabına bağlayacağını anlamalarına yardımcı olabilecek bir wa.me alanı biçimini alacaktır.

Mevcut gözlemler doğruysa, WhatsApp bu hizmeti WhatsApp Premium olarak adlandırmaya başlayabilir. Sosyal medya platformları tarafından sunulan uzun bir premium seçenekler dizisinin en sonuncusu olacak ve WhatsApp tam olarak sosyal medya olmasa da, sosyal medya odaklı unsurları oldukça sık içeriyor.

Bu özelliğin WhatsApp'a yakın gelecekte biraz daha fazla büyüme potansiyeli sunacak kadar sunup sunmayacağı henüz belli değil, ancak mevcut işaretler bunun çok büyük bir başarı olabileceğini gösteriyor. Sosyal medyadaki tüm premium ücretli abonelik seçenekleri başarılı olmadı, bazıları oldukça sefil bir şekilde başarısız oldu, bu nedenle WhatsApp'ın aynı rotayı takip edip etmediğini görmek ilginç olacak.