WhatsApp, iPhone ve iPad'e Odak Modu Getiriyor!

WhatsApp, iPhone ve iPad'e Odak Modu Getiriyor!

WhatsApp'ın en son güncellemesi, iPhone'lara ve iPad'lere Odak modu desteği getiriyor

WhatsApp genellikle güncellemeleri hem Android hem de iOS platformlarında aynı anda yayınlasa da, en son güncelleme, iPhone ve iPad kullanıcılarını hedefleyen belirli özellikler getirdiği için istisnalardan biridir. İki önemli yeni özellik şimdi iOS kullanıcılarına sunuluyor ve önümüzdeki haftalarda genel olarak kullanıma sunulması bekleniyor.

Birincisi, sesli mesajları kaydederken duraklatma ve devam ettirme yeteneğidir. Şaşırtıcı bir şekilde, böyle şık bir özellik en son güncellemeye kadar mevcut değildi, bu nedenle WhatsApp v22.2.75'i indiriyorsanız, bir kaydı kilitlemek için yukarı kaydırarak ve ardından “duraklat” ve “devam ettir”e dokunarak deneyebilirsiniz.

iOS kullanıcılarına sunulan bir diğer önemli yeni özellik ise Odak modu desteği. Bu, iOS 15'te eklenmiştir ve bir Odak modu ayarladığınızda seçilen kullanıcıların size mesaj göndermesine olanak tanır. Bu mod etkinleştirildiğinde bildirim, arama ve mesaj filtreleri ayarlayabilir ve uygun olmadığınızda başkalarına otomatik yanıt verebilirsiniz. Bunu daha verimli bir Rahatsız Etmeyin özelliği olarak düşünün.

Diğer yandan WhatsApp, kullanıcıları için bir başka önemli yeni özelliğe daha hazırlanıyor: Android sohbetlerini iOS'a aktarma yeteneği. Bununla birlikte, özellik hala dahili olarak test edilmektedir, bu nedenle WhatsApp'ın bunu herkesin kullanımına sunmaya hazır olması biraz zaman alabilir.