WhatsApp iOS'ta Sohbet Liste Tasarımını Değiştiriyor

WhatsApp iOS'ta Sohbet Liste Tasarımını Değiştiriyor

WhatsApp iOS için gelecekteki güncellemede sohbet listesi tasarımını yenilemeyi planlıyor.

Uygulama, daha net bir kullanıcı arayüzü için yenilenmiş bir sohbet listesi tasarımını test ederken, aşağıdaki güncellemelerde iOS için WhatsApp'a daha fazla değişiklik geliyor. Bununla, uygulama belirli UI öğelerini kaldırmayı planlıyor.

WABetaInfo tarafından bildirildiği üzere WhatsApp, sohbet listesi sayfasını daha net bir tasarımla geliştirmek istiyor. Örneğin, WhatsApp ekibi 22.1.71 sürümünde “Yayın Listeleri” ve “Yeni Grup” seçeneklerini kaldırdı.

WABetaInfo, bu seçeneklerin uygulamaya yıllarca yerleştirildiğini, ancak kullanıcılar yeni bir sohbet başlatırken zaten yeni gruplar oluşturabildikleri için, uygulamanın yalnızca WhatsApp'ın bu beta sürümüyle yaptığı “Yayın” seçeneğini değiştirmesi gerektiğini belirtiyor.

Yayına göre, gelecekteki bir güncellemede WhatsApp, kullanıcının kişi listesine "Yayın" için yeni bir giriş noktası getirecek ve bu, kullanıcı sağ üstteki aynı "Yeni Sohbet Başlat" düğmesine dokunduğunda kullanılabilecek.

whatsapp-iosta-sohbet-liste-tasarimini-degistiriyor.jpg

Geçtiğimiz birkaç gün içinde WhatsApp, uygulama için yeni ince ayarları test etmeye başladı. Gelecekteki bir güncellemede, uygulama, biri size bir mesaj gönderdiğinde, kişilerinizin profil fotoğraflarını bildirimlere ekleyecek şekilde ayarlanmıştır. Bununla, WhatsApp'ta her yeni bildirim aldığınızda, kişinin adı ve profil resmi görünecektir.

Sadece bu da değil, WhatsApp ayrıca birinin bir grup sohbetinde size cevap verip vermediğini veya sizden bahsettiğini ayırt etmek istiyor. Örneğin, şu anda bir grupta biri size yanıt verirse, birinin size yanıt verdiğine dair bir bildirim alırsınız. Şimdi, bu beta sürümüyle, WhatsApp ayrıca birileri bir grup sohbetinde sizden bahsettiğinde de onaylıyor.

WhatsApp'a aşina değilseniz, bir mesajda parmağınızı soldan sağa kaydırarak birine yanıt vermenizi sağlar. Öte yandan, adı geçen bir grup sohbetinde kullanıcının “@” ve ardından adınızı yazması gerekir.