WhatsApp, iOS'ta Özel Uyarılarla Mesaj Düzenleme Özelliği Üzerinde Çalışıyor

WhatsApp, iOS'ta Özel Uyarılarla Mesaj Düzenleme Özelliği Üzerinde Çalışıyor

WhatsApp'ın uzun süredir uygulamasının tüm sürümleri için bir mesaj düzenleme özelliği üzerinde çalıştığı bildiriliyor.

Silinen mesajlarda olduğu gibi, bir sohbetteki tüm katılımcılar tarafından görülebilen, "düzenlenmiş" etiketiyle düzenlenmiş bir mesaj görünecektir. Geçen yıldan bu yana gelen raporlar, bu özel özellik üzerindeki çalışmaların Meta'nın sahibi olduğu sosyal medya platformu tarafından geliştirilmekte olduğunu gösteriyor. Raporlar, özelliğin hem Android hem de iOS çalıştıran iPhone kullanıcıları için geliştirildiğini öne sürdü. Yeni bir rapor, mesaj düzenleme özelliğinin iOS'ta gün ışığını görmeye her zamankinden daha yakın olduğunu gösteriyor.

WhatsApp güncelleme izleyicisi WABetaInfo tarafından hazırlanan bir rapora göre, platform, iOS beta test kullanıcıları için "uygulamanın gelecekteki bir güncellemesinde" kullanıma sunulmak üzere mesaj düzenleme özelliği üzerinde çalışıyor. Rapor, TestFlight uygulamasındaki iOS için WhatsApp 23.6.0.74 beta sürümünün artık düzenlenmiş mesajlar için özel bir uyarı gösterdiğini belirtiyor.

Raporda bahsedilen güncellemeden bir önizleme, bir sohbetteki tüm katılımcılara bir mesajın düzenlendiğini bildiren özel bir uyarı gösterir. Şirket, WhatsApp'ın bu özellikle uyumlu olmayan tüm sürümleri sona erdiğinde bu özelliği büyük olasılıkla kullanıma sunacak ve insanlar, uygulamanın mesajları düzenleyebilen ve düzenlenmiş mesajları alabilen en son sürümüne geçmek zorunda kalacak.

Rapor ayrıca, WhatsApp'ın kullanıcıların mesajları gönderdikten sonra 15 dakika içinde düzenlemesine izin vereceğine ve düzenlendikten sonra mesajın sohbette 'düzenlenmiş' etiketiyle görüneceğine dair önceki iddiaları da doğruladı.

WhatsApp'ın ayrıca, muhtemelen bir kullanıcının konuşma penceresinde görünecek özel bir Sesli Sohbet özelliği geliştirdiği bildiriliyor. İşlevselliği hakkında henüz pek bir şey bilinmese de, bu bir WhatsApp for Android beta sürümünde görüldüğünden, platformun aynı zamanda bir iOS muadili üzerinde çalışıyor olması muhtemeldir.

Popüler sosyal medya platformu da kısa bir süre önce WhatsApp Grupları özelliğine iki yeni güncelleme getirdi. Güncellemelerden biri, her grubun yöneticilerinin kimin katılabileceğine karar vermesini sağlayacak ve bir diğeri, kullanıcıların herhangi bir kişinin adını aramasına ve sahip oldukları grupları görmesine izin vererek, kullanıcıların birçok kişi denizinde belirli bir grubu aramasına yardımcı olacak.