WhatsApp iOS için, yeni güncellemede Reaksiyonlar özelliğini iyileştiriyor

WhatsApp iOS için, yeni güncellemede Reaksiyonlar özelliğini iyileştiriyor

Geçen ay, WhatsApp uzun zamandır beklenen Tepkiler özelliğini yayınladı. Bununla, kullanıcılar herhangi bir konuşma, ses, fotoğraf ve daha fazlasında altı adede kadar emoji ile tepki verebilir. Şimdi, uygulama birkaç ince ayar ile işlevi daha da geliştirmeyi planlıyor.

WABetaInfo'ya göre, iOS için WhatsApp'ın 22.12.0.70 beta sürümü, ayrıntılı Reaksiyonlar bilgisi getiriyor. Bu ince ayar, otomatik bir albümdeki fotoğraflara tepki vermekle ilgili.

Bir sohbette birkaç fotoğraf gönderdiğinizde, WhatsApp bunları bir albüm olarak toplar. Şu andan itibaren, uygulamanın kararlı sürümünün kullanıcıları, her bir fotoğrafa kimin tepki verdiğini bilemeyecek. Gelecekteki bu güncellemeyle, her bir fotoğrafa hangi tepkinin verildiğini öğrenebileceksiniz.

Yayın şöyle açıklıyor:

Bir önceki sürümde kullanıcılar, otomatik bir albümden hangi fotoğraf veya videoların açılmadan tepki aldığını anlayamıyorlardı. Bu Tepkiler özelliği sayesinde, WhatsApp beta kullanıcıları artık tepki bilgisi içinde bir medya küçük resmi görebilir: medya küçük resmi, kullanıcının otomatik bir albümde hangi medyaya tepki verildiğini anlamasına yardımcı olur.


Bunun dışında WhatsApp, mevcut herhangi bir emoji ile tepki verme yeteneğini getirerek 2.0 bir Tepki yinelemesi hazırlıyor. Şu anda, işlev geliştirme aşamasındadır - tıpkı çoklu cihaz uyumluluğunun geliştirilmiş bir sürümü gibi - ancak gelecekteki bir güncellemede kesinlikle hayata geçecektir.

WhatsApp bu iyileştirilmiş Tepkiler özelliğini kullanıma sunmaya başladığında, tıpkı Instagram Direkt Mesajlarında bulunan gibi görünecek. Bir mesaja uzun süre basarak “+” düğmesine tıklamanız ve ardından kullanmak istediğiniz emojiyi seçmeniz yeterli olacaktır.

Bununla birlikte, bu özelliklerin daha fazla beta test cihazına ve ardından nihayet uygulamanın kararlı sürümüne sunulması birkaç hafta sürecektir.