WhatsApp iOS İçin, Sohbet Balonları İçin Yeni Ses Dalga Biçimlerini Test Ediyor

WhatsApp iOS İçin, Sohbet Balonları İçin Yeni Ses Dalga Biçimlerini Test Ediyor

WhatsApp küçük iyileştirmelerle güncellenmeye devam ediyor. Anlık mesajlaşma uygulaması şimdi sohbet balonları için yeni ses dalga biçimlerini test etmeye başladı. İşte detaylar..

Sesli mesaj kaydederken iOS için WhatsApp'ın artık bir dalga formu gösterdiğini fark etmiş olabilirsiniz. Şimdi şirket, mesajınızın sohbete gönderildiğinde tam olarak şeklini gösteren yeni bir arayüzü test ediyor.

WABetaInfo'ya göre, bu özellik iOS uygulamasının 2.21.240.18 sürümünde beta test kullanıcıları için görünmeye başlıyor, ancak şu anda yalnızca belirli test kullanıcıları deneyebileceğinden küresel bir kullanıma sunulmamaktadır.

Yayın, şirketin sohbet balonlarında ses dalga biçimlerini görme yeteneği üzerinde çalışmaya başlamasından bu yana en az altı ay geçtiği için sesli notları çalarken yaşanan bu deneyimin yeni olmadığını belirtiyor. Ne yazık ki, bu işlev beta uygulamasına eklendikten kısa bir süre sonra şirket onu elinden aldı.

Şimdi, 2.21.240.18 sürümüyle, WhatsApp sonunda sohbet balonları için ses dalga biçimlerini geri getiriyor. WABetaInfo, şu an itibariyle bu özelliği çalışırken görmenin biraz zor olduğunu belirtiyor.

Belirli beta test kullanıcıları artık sohbet balonlarında ses dalga biçimlerini görebilir, ancak her zaman değil: Bu özellik WhatsApp hesabınız için etkinleştirilmişse sesli notlarınız için ses dalga biçimlerini görebilirsiniz, ancak birinden sesli not aldığınızda ses dalga biçimleri görünmeyebilir özelliği devre dışı bırakılmış veya sesli not WhatsApp'ın eski bir sürümü kullanılarak kaydedilmişse.

Yayına göre, aşağıdaki betalarda daha fazla test kullanıcısı bu özelliği deneyebilecek. Ses dalga biçimlerini görmenin faydalarından biri, mesajın nasıl gideceğini, diğer kişinin daha uzun bir duraklama yapıp yapmayacağını veya herhangi bir şansla size bağırıp bağırmayacağını bilmektir.

Geçen haftanın başlarında 9to5Mac, WhatsApp'ın sohbetler için yeni Tepki özelliğini hazırlamaya devam ettiğini bildirdi. O zaman, WABetaInfo, kullanıcıların “belirli bir mesaja bir kez tepki verebileceklerini ve tepkilerin altı emoji ile sınırlı olduğunu” kaydetti.

Şu anda mevcut rakamlar “Beğen”, “Aşk”, “Gül”, “Şaşırdım”, “Üzgün” ve “Teşekkürler”. Şu an itibariyle, Facebook'un Instagram ile yaptığı gibi WhatsApp'ın herhangi bir emojiyi bir tepki olarak kullanıma sunup sunmayacağı veya Twitter'ın tepkilerle çalışma şeklinin daha sınırlı olup olmayacağı belli değil.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.