WhatsApp iOS için Mesaj Tepkileri Özelliği Göründü

WhatsApp iOS için Mesaj Tepkileri Özelliği Göründü

WhatsApp iOS için, mesajlara tepki vermenizi sağlayacak ayarlarla geliyor.

Sonunda hepimizin beklediği güncelleme yolda. WhatsApp, onları döngüde tutacak özellikler bulmaya çalışıyor. Gündemi çalan yeni ve gösterişli uygulamalarla WhatsApp, sıralamalarda düşüyor. Şirketteki beyinler bir araya geldi ve uygulamayı kullanıcılar için daha güzel ve daha şık hale getirecek bir yol düşündü.

Son altı aydır WhatsApp'ın piyasada biraz karışıklık yaratacak yeni bir özellik üzerinde çalıştığını gördük. Kullanıcıların arkadaşlarından ve ailelerinden alacakları belirli metin mesajlarına tepki vermelerini sağlayacak yeni bir tepki özelliği üzerinde çalışıyorlardı.

Bu özellik, kullanıcıların zaten bu tepki özelliğini kullandığı Messenger ve Instagram'da bulunan özelliğe biraz benzer. Henüz test aşamasında olduğu için herkesin kullanımına açık değildir. Bu özelliğin devreye girmesiyle birlikte bu tepkiyi bildirim olarak almak için ayarlar da geliyor.

Bildirim çubuğunuz için ayarlarınızı değiştirdiğiniz gibi ayarlarınızı değiştirebileceksiniz. Herhangi biri mesajınıza tepki verdiğinde bilgilendirilmek isteyip istemediğinize dair ayarı değiştirebileceğiniz bir seçeneğiniz olacak.

Kullanıcılar, tıpkı Instagram ve Messenger'da olduğu gibi bir emoji çubuğuna sahip olacak. “Beğen”, “Aşk”, “Gül”, “Şaşırma”, “Üzgün” ve “Teşekkürler” gibi 6 farklı emoji arasından seçim yapabilecekler. Geleceği bilmiyoruz çünkü emoji çubuğuna daha fazla emoji eklemek isteyip istememek uygulamaya bağlı.

Bu yeni özellik, kullanıcıların bildirimi görmesine ve kontrol etmesine de izin verecek. Mesajlarına kaç kişinin tepki verdiğini ve hangi emojiyi kullandıklarını öğrenmek için mesaja tıklayabilirler.

WhatsApp'ın ayrıca kameradaki flaş seçeneğinin alttan sağ üst köşeye taşındığı bir "Yeni Kamera" özelliği üzerinde çalıştığı görüldü. Üstelik bu değişiklik, kullanıcıların flaş seçeneği yerine son fotoğraflara erişmesini sağlayacak.

WhatsApp'ın üzerinde çalıştığı bir diğer özellik de yeni Durum güncelleme özelliği. Bu, resimlerinizi veya videolarınızı birisiyle paylaşırken, artık bunu durumunuz olarak ayarlayabileceğiniz bir seçeneğiniz olacak ve ayrıca resminizi alacak alıcıları da seçebileceksiniz.

Güncelleme henüz çıkmadığı ve özellik henüz beta test aşamasında olduğu için kullanıcıların bu özelliği kullanması şu an için mümkün değil. Ancak çıkış tarihine gerçekten yakın olduğunu düşünüyoruz. Bu özelliğin, kullanıcıların geri gelmesini ve uygulamayı daha fazla kullanmasını sağlamasını umuyoruz çünkü WhatsApp son zamanlarda savaşlarını kaybediyor.