WhatsApp iOS için, Gelecekteki Güncellemede Profil Fotoğrafı Bildirimleri Sunacak

WhatsApp iOS için, Gelecekteki Güncellemede Profil Fotoğrafı Bildirimleri Sunacak

WhatsApp, yeni yılda yeni özelliklerle güncelllenecek. İşte yenilikller..

Yoğun bir 2021'den sonra, WhatsApp şimdi 2022 için ilk büyük özelliğini hazırlıyor. Uygulama, biri size mesaj gönderdiğinde kişilerinizin profil fotoğraflarını bildirimlere ekleyecek şekilde ayarlandı.

WABetaInfo tarafından tespit edildiği gibi, bu özellik, iOS 15 ve uygulamanın 2.22.1.1 sürümünü çalıştırdıkları sürece WhatsApp'ın iOS beta test kullanıcıları için kullanıma sunulmaya başlıyor.

Bildirimlerdeki profil fotoğrafları ile WhatsApp, Twitter gibi diğer uygulamaların halihazırda uyguladığı bir trendi takip edecek. Bununla, WhatsApp'ta her yeni bildirim aldığınızda, kişinin adı ve profil resmi görünecektir.

WABetaInfo, bu özelliğin şu anda tüm beta test kullanıcılarına görünmeyebileceğini belirtiyor. Yayın, bu işlevi kullanabilenlerin bile beta sürümünde olduğu için sorun yaşayabileceğini söylüyor.

Geçen yılın sonlarında WhatsApp, bu yıl içinde uygulamaya gelecek birçok yeni özelliği test etmeye başladı. Grup yöneticilerinin uygulamadaki gruplar üzerinde daha fazla kontrole sahip olduğu yeni bir yer olan yeni bir Topluluk işlevinin yanı sıra WhatsApp, alıcıları düzenlemeye, yakındaki işletmeleri filtrelemeye ve yenilenmiş bir İletişim bilgileri sayfasına hazırlanıyor.

whatsapp-ios-icin-gelecekteki-guncellemede-profil-fotografi-bildirimleri-sunacak.jpg

Örneğin, WhatsApp sohbetinde medya gönderirken, kullanıcılar farklı alıcılar seçebilecekler.

Gelen diğer bir özellik de "Yakındaki İşletmeler" adlı yeni bir bölüm. Bu işlev, restoranlar, marketler, giyim mağazaları ve daha fazlası gibi yakındaki işletmeleri aramanıza olanak tanır.

Son olarak, WhatsApp yenilenmiş İletişim bilgilerini sunacak. İş bilgileri için tanıtılan yeni bir arayüze benzer olacak, ancak bir arama kısayolu olacak. Bu üç özelliğin tümü geliştirme aşamasındadır ve şu anda genel beta test kullanıcıları tarafından kullanılamamaktadır.