WhatsApp iOS için, beta kullanıcıları için Tepkiler özelliğini kullanıma sunuyor

WhatsApp iOS için, beta kullanıcıları için Tepkiler özelliğini kullanıma sunuyor

Geçen hafta WhatsApp, önümüzdeki haftalarda bir dizi özelliği kullanıma sunacağını resmen duyurdu: Tepkiler, Topluluklar, artan dosya boyutları ve grup anketleri. Şimdi, uygulamanın yeni bir beta sürümünde, bir mesaja tepki verme yeteneği nihayet kullanıma sunuluyor.

WABetaInfo'ya göre, WhatsApp'ın 22.9.0.71 beta sürümü reaksiyon özelliğini etkinleştiriyor. Şu anda sadece altı farklı emoji mevcut: başparmak yukarıya, kırmızı kalp, kahkaha, sürpriz yüz, üzgün yüz ve teşekkürler.

Gelecekteki bir güncellemede, yayın, WhatsApp'ın tüm emojileri tepki vermeye hazır hale getireceğini, Instagram'ın Direkt Mesajları ile zaten yaptığı gibi.

İşlevi denemek için kullanıcıların uygulamayı güncellemeleri ve ardından bir mesaja tepki vermek için bir sohbet balonuna dokunup basılı tutmaları yeterlidir. WABetainfo, eğer bir beta kullanıcısıysanız ve bu özellik şu anda mevcut değilse, WhatsApp'ın bu özelliği önümüzdeki haftalarda yavaş yavaş daha fazla beta testçisine sunacağı için yeni bir sürümü beklemeniz gerektiğini söylüyor.

Yayın, WhatsApp Reactions'ın yanı sıra grup anketlerinin nasıl çalışacağına bir kez daha göz atıyor. Hâlâ geliştirme aşamasında olmasına rağmen, WABetaInfo, uygulamanın 22.9.0.70 sürümüyle işlevin nasıl görüneceğini çıkarmayı başardı. Yayın şöyle açıklıyor:

Bu ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi, nihayet bir anket gönderirken arayüzü keşfettik. Henüz bir ankete oy vermediyseniz, oy verme seçeneğini belirleyebilirsiniz. “Oy” düğmesine bastığınızda, seçtiğiniz seçenek grubun diğer katılımcıları ile paylaşılacaktır. Grup anketlerinin, seçeneklerinin ve yanıtınızın uçtan uca şifreli olduğunu, dolayısıyla anketin içeriğini WhatsApp bile kimsenin göremeyeceğini unutmayın.