Whatsapp ile Ödeme Yapanlar Parasını Geri Alacak! Whatsapp Payments Nedir?

Whatsapp ile Ödeme Yapanlar Parasını Geri Alacak! Whatsapp Payments Nedir?

Whatsapp Payments, dünya çapında büyük ilgi görüyor. Whatsapp üzerinden yapılacak harcamaların bir kısmı iade edilecek. Geri ödeme sistemiyle Whatsapp alışverişleri çok kullanılacak. Peki Whatsapp Payments Türkiye'ye ne zaman gelecek?

Whatsapp, yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Hali hazırda birkaç ülkede denenen bu özelliğe bakıldığında, aracı olarak uygulamayı kullanabiliyorsunuz. Üstelik Whatsapp ile yapılan ödemelerde paranızı geri alabileceksiniz. Brezilya ve Hindistan'da başlatılan özellik büyük ilgi gördü. Kullanıcılar, hem güvenilir hem de popüler olması nedeniyle Whatsapp'ın bu hizmetini değerlendirmeye başladı. Peki Whatsapp ile para kazanmak mümkün mü? Yapacağınız harcamaların belirli bir kısmı tarafınıza iade edilecek. Bu sayede daha uygun fiyatlara alışveriş yapmanız sağlanacak. Özellik kapsamında ne kadar ödeme yapılacağı merak ediliyor. Ayrıca Hindistan'daki uygulamaya baktığımızda yeni gelişmeler ortaya çıktı. Whatsapp Payments özelliğine güncelleme de getirildi.

Whatsapp Payments Nedir?

Whatsapp Payments, yeni bir ödeme aracı olarak karşımıza çıkıyor. Milyarın üzerinde kullanıcının yer aldığı uygulamada, ödemelerinizi bu uygulama ile yapabileceksiniz. Çeşitli harcamaların sonunda ise ödemenizin bir miktarı tarafınıza iade edilecek. Bu şekilde daha fazla kullanıcıya erişilmesi planlanıyor. Hesaplı olması nedeniyle Whatsapp'ı tercih etmesi muhtemel pek çok kullanıcı bulunmakta. Henüz iki ülkede denendiği için Avrupa ve Amerika'da nasıl bir sonuç verecek heyecanla bekleniyor.

wpapayy.jpg

İlk Alışverişte Geri Ödeme Fırsatı

Ortaya atılan iddialara göre, Whatsapp'ın geri ödeme uygulaması ilk alışverişleri kapsayacak. Yapacağınız ilk alışverişte ortalama 10 Hindistan rupisi yani 1,20 TL kadar tarafınıza iade ediliyor. Ancak çeşitli ülkelerde bu miktar daha farklı olabilir. Her ülkenin para birimi ve değeri farklı olduğundan ötürü özellikle ilgili güncellemeler yapılacaktır. Ayrıca uygulamadaki özelliğin yüksek ihtimalle ilk alışverişi kapsayacağını belirtelim. Sonraki alışverişlerde geri ödeme gibi bir imkan olmayabilir. Genellikle abonelikler için bu Cashback uygulaması devreye girecek. Netflix, Amazon, Youtube Music ve Spotify gibi popüler uygulamalarda geri ödeme sistemi aktif olabilir.

Whatsapp Payments Türkiye'ye Gelecek mi?

Whatsapp Payments de tıpkı diğer ülkeler gibi Türkiye'ye gelmek için gün sayıyor. Hindistan ve Brezilya'da yayınlanan özellik ilgi görürse elbette diğer ülkelere de gelecektir. Şirketin son zamanlarda Brezilya'da denemekte olduğu mağaza arama özelliğine dikkat çekelim. Çünkü gittikçe e-ticaret platformuna dönüşmekte olan bir mesajlaşma uygulaması görmektesiniz. Henüz beta aşamasında gibi gözükse de hızlı bir şekilde gelişiyor ve önümüzdeki aylarda tüm dünyada kullanılmak üzere yayınlanabilir. Facebook, emin adımlarla ilerlemenin yanı sıra hızından da taviz vermiyor. Diğer şirketlere nazaran en hızlı çalışan ve en fazla özellik geliştiren şirketlerden biri diyebiliriz. Bu anlamda dünya çapında liderliğe oynuyor. Pek çok uygulaması için aynı anda özellik geliştirdiğinden ötürü bu yorumu yapmaktayız.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler