WhatsApp, Hataları Geri Almanız İçin Herkese Daha Fazla Zaman Vermek İçin Mesajları Silmek İçin Zaman Sınırını Artırıyor

WhatsApp, Hataları Geri Almanız İçin Herkese Daha Fazla Zaman Vermek İçin Mesajları Silmek İçin Zaman Sınırını Artırıyor

WhatsApp, grup yöneticilerinin gruptaki herkes için diğer üyeler için sohbetleri silmesine izin verecek başka bir mesaj silme özelliği getiriyor.

WhatsApp, siz gönderdikten sonra mesajları silme özelliğine sahiptir. Ancak, bu özellik yalnızca bir saat kadar eski mesajlar için mevcuttur. Bu, WhatsApp'ın kullanıcılara mesajlarını silebilmeleri için verdiği ilk 8 dakikalık zaman çizelgesinden artırılmış bir sınırdır. Ancak şimdi şirket, kullanıcıların iki günden eski mesajları silmelerine izin vermek için sınırı daha da genişletiyor.

WABetaInfo'daki bir rapora göre, WhatsApp, uygulamanın en son beta sürümü 2.22.15.8'de bazı kullanıcılar için mesajları silme zaman sınırını 2 gün 12 saate çıkardı. Bu, kullanıcıların iletileri herkes için silmesi için geçerli olan 1 saat, 8 dakika ve 16 saniyelik süre sınırından çok daha fazladır. WhatsApp rakibi Telegram, kullanıcıların mesajları gönderdikten 48 saat sonra silmelerine izin veriyor, bu nedenle Meta'nın sahip olduğu anlık mesajlaşma uygulaması Telegram'da 12 saatlik bir avantaj elde etmeye çalışıyor.

Rapora göre, beta sürümünde kullanıcıları mesajları silmek için artan süre sınırı konusunda uyaran bir bildirim bulunmuyor. Bir gruba mesaj göndererek kendiniz denemeniz ve birkaç gün sonra silmeyi denemeniz yeterli olacaktır.