Whatsapp Güvenlikte Çıtayı Üst Seviyeye Çıkardı!

Whatsapp Güvenlikte Çıtayı Üst Seviyeye Çıkardı!

Whatsapp'taki yeni özellik güvelik seviyesini artıracağa benziyor. Uygulamadaki son gelişmeler titizlikle takip edilmekte. Whatsapp, flash call ve mesaj düzeyinde raporlama ile güvenliğinizi sağlayacak. Ayrıca gizlilikle ilgili gelişmeler de eklenecek.

Whatsapp yeni bir güncelleme üzerinde çalışıyor. Şirket, Şubat ayında yapacağı gizlilik politikası güncellemesi ile büyük dikkat çekmişti. Kullanıcı verilerinin kullanılmasını istemeyen pek çok kişi uygulamayı silmiş ve Telegram'a geçmişti. Whatsapp daha sonra geri adım atmış ve önemli güncellemelere imzasını atarak kullanıcı güvenini kazanmaya çalışmıştı. Şimdi ise yine aynı doğrultuda hareket ediyor. Yakında yayınlanması beklenen yeni güncelleme büyük ses getirecek. Flash Call ve Mesaj Düzeyinde Raporlama isimli iki farklı özellik dikkat çekmekte. Bu özelliklerin kullanıcı deneyimini artıracağı ve hızlı şekilde güvenlik sağlayacağı belirtilmekte. Öncelikle mesaj düzeyinde raporlamanın ne olduğunu anlatacağız. Daha sonra flash call ile dolandırıcılıklara karşı nasıl bir güvenlik sisteminin geliştirildiğini belirteceğiz.

Mesaj Düzeyinde Raporlama Nedir?

Mesaj düzeyinde raporlama özelliğinin temeli mesajlaştığınız kişilerde riskli gördüğünüz içerikleri veya direkt olarak kullanıcıyı şikayet etmeye yarıyor. Şikayet ve engelleme işlemini daha pratik şekilde yaptığınız için işiniz kolaylaşacak. Ayrıca Whatsapp'ın bu tarz şikayetlere yönelik müdahalesinin de artması bekleniyor. Özellikle de çeşitli sahte numaralarla kullanıcıları dolandırmaya çalışanların tespit edilmesi hedeflenmekte. Mesajların şikayet edilmesi inceleme hızını artıracak. Kullanıcıların direkt olarak incelenmesi yerine mesajlar ile görüntülenmesi mümkün olabilir.

whatsappp.jpg

Flash Call Özelliği Nedir?

Flash Call özelliği ise Whatsapp üzerinde doğrulama yapılırken karşımıza çıkmakta. SMS doğrulaması yerine direkt olarak uygulama içinde aranacaksınız. Arama işlemi uygulamadan gerçekleşeceği için hızlı şekilde teyit alınacak. Dolayısıyla uygulamayı kullanıp kullanmadığınız anlaşılacak. Öte yandan SMS'i farklı yerden temin etmek gibi güvenlik risk içeren işlemler bir kenara bırakılacak. Whatsapp'ın bu hamle ile dolandırıcılıklara son vermesi ve kullanıcıları güvene alması bekleniyor. Bir yandan da rahat kullanım için uygulamalarda çeşitli değişikliklere giden şirketin önümüzdeki günlerde bazı özellikleri duyurması mümkün.

Gizlilik Özellikleri de Gelecek

Whatsapp'a gelecek özellikler arasında gizlilik büyük öneme sahip. Yalnızca bazı kişilere profil fotoğrafınızı ve durumunuzu açabilirsiniz. Belirli kişilere özel olarak yasaklayabilirsiniz. Bu ayarlarla beraber kullanıcı memnuniyetinin iyice artacağını tahmin ediyoruz. Meta'nın son aylarda önem verdiği uygulama olan Whatsapp, kullanıcıların beğenisini kazanmak için elinden geleni yapıyor. Bakalım Telegram'ın çok ilerisinde olan bu uygulama, aradaki farkı daha fazla açabilecek mi? Tüm gelişmeleri yakın zamanda sizlerle paylaşacağız. Whatsapp'ın Beta sürümündeki özellikleri bittikten sonra Android ve iOS işletim sistemlerinde yayınlanacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.