WhatsApp Görüntülü Aramalar İçin Ekran Paylaşma Özelliğini Yayınlayacak

WhatsApp Görüntülü Aramalar İçin Ekran Paylaşma Özelliğini Yayınlayacak

Bu ekran paylaşma özelliğinin Android'in eski sürümlerinde kullanılamayabileceğini unutmamak önemlidir. Ayrıca, büyük grup aramaları sırasında çalışmayabilir.

Meta'nın sahip olduğu anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın, alt gezinme çubuğundaki sekmeler için yeni bir yerleşimle birlikte bir ekran paylaşımı özelliği yayınladığı ve Google Play Store'dan Android için en son WhatsApp beta 2.23.11.19 güncellemesini yükleyen bazı beta test kullanıcıları tarafından kullanılabilir olduğu bildiriliyor.

"WhatsApp, Android uygulamasındaki sesli ve görüntülü aramaları iyileştirmek için çalışmaya devam ediyor. WABetaInfo'nun haberine göre, Android için WhatsApp beta 2.23.10.4 güncellemesinde cevapsız aramaların rengiyle ilgili değişiklikler getirdikten sonra, WhatsApp şimdi de kullanıcıların görüntülü arama sırasında ekranlarını kolayca paylaşmalarını sağlayan yeni bir özelliği kullanıma sunuyor."

WABetaInfo tarafından paylaşılan bilgilere göre, arama kontrol görünümünde belirlenen simgeye dokunulduğunda, kullanıcılardan ekranlarını paylaşmaları istenecek.

Bu özellik, ekranda görüntülenen her şeyin kaydedilmesini ve alıcıyla paylaşılmasını sağlıyor.

Bu ekran paylaşma özelliğinin Android'in eski sürümlerinde kullanılamayabileceğini unutmamak önemlidir. Ayrıca, büyük grup aramaları sırasında çalışmayabilir. Ayrıca, alıcı WhatsApp'ın eski bir sürümünü kullanıyorsa, ekranda paylaşılan içeriği görüntüleyemeyebilir.

Rapor, kullanıcıların bu özellik üzerinde tam kontrole sahip olacağını öne sürüyor. Video görüşmesi sırasında ekran içeriğinizin sürekli olarak iletilmesine rağmen, işlemi istediğiniz zaman durdurabilirsiniz. Ayrıca, bu özellik yalnızca ekranınızın içeriğini paylaşmaya onay vermeniz durumunda etkinleştiriliyor.

Android için WhatsApp beta 2.23.11.19 güncellemesini yükledikten sonra, bazı kullanıcılar yeni alt gezinme çubuğuyla ilgili birkaç küçük değişiklik fark edebilir.

Özellikle, alt gezinti çubuğundaki bazı sekmeler belirli bir sıraya göre düzenlenmiştir. Özellikle, bazı kullanıcılar artık alt gezinti çubuğundaki sekmeleri bu sırayla görebilir: Sohbetler, Aramalar, Topluluklar ve Durum.

Ekranınızın içeriğini paylaşma özelliği ve alt gezinme çubuğundaki sekmelerin yeni yerleşimi, Google Play Store'dan Android için en son WhatsApp beta güncellemesini yükledikten sonra bazı beta test kullanıcıları tarafından kullanılabilir ve önümüzdeki haftalarda daha fazla kullanıcıya sunulacak.