WhatsApp 'Çevrimiçi' Durumunu Herkesten Gizleme Özelliği Getiriyor: Tüm Detaylar

WhatsApp 'Çevrimiçi' Durumunu Herkesten Gizleme Özelliği Getiriyor: Tüm Detaylar

WhatsApp ayrıca, kullanıcıların mesajları "herkes için" silmelerine izin vermek için daha uzun bir zaman sınırı getiriyor.

Metaya ait anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcılara çevrimiçi durumlarını herkesten gizleme olanağı verecek bir özellik üzerinde çalışıyor. Bu, kullanıcıların "Son Görülme" durumlarını kişilerden gizleyebilecekleri, zaten var olan özelliğin bir uzantısı olarak gelecek.

WABetaInfo'nun bir raporunda tespit edilen özellik, WhatsApp'ın iOS beta sürümünde bulundu ve gelecekteki bir güncellemede son kullanıcılara sunulacak. Rapora göre, özellik hala geliştirilme aşamasında ve henüz hazır olmadığı için beta test kullanıcıları için kullanıma bile sunulmadı. Şu anda, kullanıcılar "Son Görülme" bilgilerini kişilere, bazı kişilere veya hiç kimseye göstermeyi seçebilirler. Uygulamanın gelecekteki bir sürümü için WhatsApp, kullanıcıların çevrimiçi durumlarına benzer bir yaklaşım izlemesine izin verecek, WABetaInfo raporu ipuçları.

Yeni gizlilik odaklı özellik geliştiriliyor, aynı zamanda WhatsApp'ın mesajları gönderildikten sonra düzenleme becerisini getirdiğine dair raporlar var. Uygulamanın, kullanıcıların mesajları silmesine izin vermeye başlamasından bu yana epey bir zaman geçti, ancak hiçbir zaman onları düzenleme yeteneği getirmedi - bu, sonunda gelecekteki bir güncellemede değişiyor.