WhatsApp Çevrimiçi Durumu Gizleme Yeteneği Dahil Yeni Gizlilik Özellikleri Getiriyor

WhatsApp Çevrimiçi Durumu Gizleme Yeteneği Dahil Yeni Gizlilik Özellikleri Getiriyor

Yeni özellikler şimdi kullanıcılar için kullanıma sunuluyor. WhatsApp'ınızdaki özellikleri almadıysanız, muhtemelen yakında alacaksınız.

WhatsApp, çevrimiçi durumunuzu gizleme, WhatsApp gruplarından sessizce çıkma ve "Bir Kez Görüntüleme" görüntüleri için ekran görüntülerini engelleme gibi gizlilikle ilgili üç yeni özellik getirdi. Yeni özellikler Salı günü WhatsApp başkanı Will Cathcart ve Mark Zuckerberg tarafından duyuruldu. 9 Ağustos.

Kişilerinizden Çevrimiçi Durumu Gizle

WhatsApp şimdi size çevrimiçi durumunuzu gizleme yeteneği veriyor. Daha önceki kullanıcılar yalnızca 'Son Görülme' durumlarını gizleyebilirken, şirket artık 'Çevrimiçi' göstergenizi de gizlemenize izin veriyor. WhatsApp artık kullanıcıların 'Çevrimiçi' durum göstergelerini kiminle paylaşmak istediklerini seçmelerine izin veriyor. Son görülen çevrimiçi durumu herkesten, yalnızca bilinmeyen numaralardan, belirli kişilerden veya hiç kimseden tamamen gizleyebilirsiniz. Bu özellik, son görülen ayarların altına "Herkes" ve "Son Görülenle Aynı" olmak üzere iki seçenekle birlikte yeni bir "Çevrimiçi olduğumu kimler görebilir" seçeneği ekleyecek.

Gruplardan Sessizce Çık

Kullanıcılar, siz gruptan ayrıldıktan sonra sohbette "xyz gruptan ayrıldı" uyarısı göstermeden, grup sohbetlerinden sessizce ayrılabilecekler. Yeni özellikle WhatsApp, gruptan ayrılan bir kullanıcıyı yalnızca grup yöneticisine bildirecek. WhatsApp başkanı Will Cathart bir tweet'te bunun "neredeyse bir partiden sessizce ayrılmak ve sadece ev sahibine söylemek gibi" olacağını söyledi.

Bir Kez Görüntüleme Mesajları İçin Ekran Görüntüsü Engelleme

Bir Kez Görüntüle mesajları, kullanıcıların yalnızca bir kez görüntülenebilen medya dosyalarını göndermesine olanak tanır. Bununla birlikte, bir kez görüntüle görüntüleri o kadar kusursuz değildi çünkü hala insanların medya dosyasının ekran görüntülerini almasına izin veriyordu. Şimdi, WhatsApp, Bir Kez Görüntüleme mesajlarına, kullanıcıların insanların resimlerinin ekran görüntüsünü almasını engellemelerine olanak tanıyan bir ekran görüntüsü engelleme özelliği ekledi.