WhatsApp Beta UWP uygulaması iki şık yeni özellik kazanıyor

WhatsApp Beta UWP uygulaması iki şık yeni özellik kazanıyor

WhatsApp Beta UWP uygulaması yakın zamanda uygulamayı çok daha kullanışlı hale getiren birkaç yeni özellik aldı.

Meta'ya ait sohbet mesajlaşma programı, en son güncellemeyle artık ses kaydedici ve 'bir kez görüntüle' özelliklerini UWP uygulamasına aktarıyor.

WhatsApp Beta artık sesli notlarınızı tüm WhatsApp kişilerinize gönderebilir. Aşağıdaki görselde de görüldüğü gibi artık metin düzenleyicinin sağ tarafında bir ses kaydedici ikonu görebilirsiniz. Kayda başlamak için simgeye tıklayın veya söylediklerinizi beğenmediyseniz devam edip sesli notunuzu yarıda silebilirsiniz. Ancak, mesajınızın bir taslağının önizlemesini almak için kaydınızı duraklatma seçeneği yoktur.

Bir başka şık yeni özellik, kullanıcı gizliliği ile ilgilidir. WhatsApp Beta UWP, artık gönderenlerin bir kez görüntülenebilecek fotoğraflar ve videolar göndermesine izin veren bir seçenekle birlikte geliyor. Alıcılar mesajı görüntüledikten sonra fotoğraflar veya videolar otomatik olarak kaybolacaktır. Ne yazık ki, WhatsApp Android, iOS ve web istemcilerinde olduğu gibi, kullanıcılar ekran görüntüsü alarak veya bir ekran kaydedici kullanarak bu gizlilik önlemini atlayabilirler.

'Bir kez görüntüle' ve ses kaydedici WhatsApp Web'de de mevcuttur. Aslında, WhatsApp web istemcisi aylardır bu özelliklere sahip.

Bununla birlikte, her iki yetenek de oldukça kullanışlıdır ve birçok kullanıcıyı nihayet uygulamayı Windows 11 ve 10 PC'lerinde kullanmaya ikna edebilir. Meta'ya ait şirketin yakın zamanda eklediği heyecan verici özelliklerden bazıları, emoji kısayolları, karanlık mod desteği, sohbetlerinizi filtreleme ve arşivleme yeteneği ve daha fazlasını içerir.

Umarım WhatsApp, Android ve iOS benzerleriyle eşit hale getirmek için UWP uygulamasında iyileştirmeler sunmaya devam edecektir.