WhatsApp artık profil bilgilerinizi kimlerin görebileceğini seçmenize izin veriyor

WhatsApp artık profil bilgilerinizi kimlerin görebileceğini seçmenize izin veriyor

WhatsApp bu hafta, kullanıcıların kişi listelerinde kimlerin profil bilgilerini görebileceğini seçmelerine olanak tanıyan bir özelliğin kullanıma sunulduğunu duyurdu.

Geçen yıl WhatsApp, kullanıcıların profil resimlerini, son oturum açma zamanlarını ve 'Hakkında' menü bilgilerini kişi listelerindeki belirli kişilerden gizlemelerine olanak tanıyan yeni bir gizlilik ayarı üzerinde çalışmaya başladı. Beta olduğu için kullanılabilirliği sınırlıydı, ancak şirket sonunda iPhone ve Android cihazlarda tüm dünyadaki tüm kullanıcılarına sunduğunu duyurdu.

Şu anda, bu soruna ayrılmış bir WhatsApp Yardım Merkezi sayfasına göre, gizlilik ayarlarınız, yeniden yapılandırılmadıkça, örneğin tüm kullanıcıların sizi gruplara eklemesine izin veriyor. Kişiler, durum güncellemelerinizi, okundu bilgilerini, profil resmini, son girişinizi ve menü bilgilerini görebilir. Profil fotoğrafları da yakın zamanda iOS'taki WhatsApp bildirimlerinde göründü.
WhatsApp, uygulamasında kullanıcı gizliliğini iyileştiriyor

Yeni WhatsApp güncellemesinden bu yana, artık profil bilgilerinizin her birini kimlerin görebileceğini seçebilirsiniz. Bu nedenle, birkaç seçenek arasından seçim yapabilirsiniz: "herkes", "kişi defterinizdeki herkes", "kişilerinizde, seçtiğiniz belirli belirli kişiler dışında herkes" ve "hiç kimse".

Bu, tamamen gizli kalmanıza veya bilgilerinize erişebilecek kadar güvendiğiniz kişilerden oluşan bir kişi listesi oluşturmanıza olanak tanır. Bu, WhatsApp'ı kişisel bilgilerinizi koruma konusunda biraz fazla gevşek bulan herkes için hoş bir değişiklik.

Bazı kullanıcılar, uygulamanın son kullanım saatini ve tarihini ortaya çıkardığı için WhatsApp'ın "son görülme" durumu hakkında düzenli olarak şikayette bulundular. Bu nedenle, alıcınız teslim raporlarını kapatmayı seçmiş olsa bile, bir kişinin gönderdiğiniz mesajı görüp görmediğini belirlemek yine de mümkündü.