WhatsApp artık iPhone'daki resimlerden metin kopyalayabiliyor

WhatsApp artık iPhone'daki resimlerden metin kopyalayabiliyor

iPhone'da WhatsApp kullananlar için yeni bir özellik kullanıma sunuldu. Mesajlaşma uygulaması, App Store'da güncellenmeye hazır olan 23.5.77 sürümünde resimlerden metin çıkarma özelliğini yayınladı.

Metin dedektörünün çalışması için cihazda iOS 16 yüklü olması gerekiyor. Bunun nedeni, özelliğin çalışmak için işletim sisteminin API'lerini kullanması.

Resim metni çıkarma özelliğini kullanmak için, kullanıcının üzerinde bir şey yazılı olan fotoğrafı açması yeterlidir. İçinde, iPhone galeri fotoğraflarına veya hatta Safari tarayıcısının resim aramasına çok benzeyen metni kopyalamanıza izin veren bir düğme bulacaksınız.

Metni kopyalamanın yanı sıra, yalnızca bir bölümü seçebilir ve yazılanları arayabilirsiniz. Ancak bu işlev, gizlilik nedeniyle tek görünümlü görüntülerle uyumlu değildir.

WhatsApp'ta Diğer İşlevler

WhatsApp güncellemesi, resim metni çıkarma özelliğine ek olarak, açıklamada iki yeni özelliği daha vurguluyor. Kullanıcılar artık Durum sekmesini açıp kalem simgesine dokunarak ve ardından kayıt için mikrofonu basılı tutarak sesli durumları kaydedebiliyor.

Diğer özellik ise iOS'un Resim İçinde Resim (PiP) modu ile uyumluluk. Bir WhatsApp video görüşmesindeyken, kullanıcı uygulamadan ayrılabilir ve video duraklatılmadan başka bir etkinlik yapabilir.