WhatsApp artık bir gruptan gizli ayrılmanıza izin verecek

WhatsApp artık bir gruptan gizli ayrılmanıza izin verecek

WhatsApp yakında kullanıcıların diğer kullanıcılara haber vermeden gizlice bir gruptan ayrılmasına izin verecek. Radarın altında kalmak isteyenler için ideal. Görüşmelerde yayınlanan bağlantılar da bir önizleme ile geliştirilecektir.

Bir kullanıcı WhatsApp'ta bir konuşmadan ayrıldığında, sohbette görünen bir bildirim aracılığıyla tüm gruba bilgi verilir. Hem bazen spam gönderilen büyük grupların üyeleri için hem de ayrılırken dikkatli olmak isteyenler için acı verici. Herkesin eşyalarını topladığını bilmesine gerek yok!

Ancak, yakında başkalarını uyarmadan sessizce bir konuşma bırakmak mümkün olacak. Bugün bize öğreten, uygulamanın betalarını inceleyen WABetaInfo'dur.
WhatsApp, üyelerin sessizce gruptan ayrılmasına izin veriyor

Yakında, diğer üyelere haber vermeden bir gruptan ayrılmak mümkün olacak. Sadece yöneticiler bilgilendirilecektir. İyi bir şey. WhatsApp'ın bir grupta 256 kişiye kadar izin verdiğini unutmayın. Bu nedenle, büyük ölçekli tartışmalar genellikle “Jean-Michel görüşmeden ayrıldı” gibi mesajlarla spam olarak gönderilir.


Ayrıca WhatsApp, WABetaInfo'ya göre uygulamasına bir yenilik daha ekleyecek: bir bağlantı gönderdiğinizde önizlemeler. Bugün, konuşmada yalnızca URL görünüyor, bu nedenle daha fazlasını öğrenmek için tıklamanız veya metinle tahmin etmeye çalışmanız gerekiyor. Artık kullanıcılar, nereye yönlendirildiklerini bilmek için bir resim gibi küçük bir önizlemeye sahip olabilecekler. Messenger veya Discord gibi diğer mesajlaşma servislerinde zaten var olan ancak WhatsApp'ta fena halde eksik olan bir şey.

Bu iki özellik ne zaman kullanılabilir olacak? Bu büyük soru. WhatsApp gelecekteki yeni şeyler hakkında asla iletişim kurmaz, ancak bir gün veya başka bir güncellemede görünmelidirler.

Kısa bir süre önce servise gelen mesajlara gelen tepkiler bunlardı. Uzun zamandır beklenen, uzun süredir beta aşamasındalar, ancak artık herkes bunlara erişebilir. Bu nedenle WhatsApp, rekabet tarafından giderek daha fazla cezbedilen kullanıcıları memnun etmeye çalışmak için küçük adımlarla gelişmeye devam ediyor.