WhatsApp Android'den iOS'a Sohbet Taşıma Özelliğini Test Ediyor

WhatsApp Android'den iOS'a Sohbet Taşıma Özelliğini Test Ediyor

Android'den iPhone'a genişletilmiş sohbet geçişine hazır olan WhatsApp, sohbetler kolayca taşınabilecek.

iPhone'a geçiş yapmak isteyen Samsung kullanıcıları, WhatsApp sohbet geçmişlerini zaten sorunsuz bir şekilde aktarabilirler. Şimdi, uygulama, tüm Android kullanıcılarının aynı şeyi yapabilmesini sağlamak için destek geliştirmeye devam ediyor.

WABetaInfo'ya göre, iOS için WhatsApp'ın 22.2.74 beta sürümü, kullanıcı sohbet geçmişini Android'den iPhone'a aktarma yeteneği ekler. Şu andan itibaren, kullanıcılar iOS'tan Samsung cihazlarına ve iOS'tan Pixel telefonlara geçiş yapabilir. Bu değişiklikle, kullanıcıların sohbet geçmişlerini iPhone'a taşımak için yalnızca bir Android 12 akıllı telefona ve iOS'a Taşı uygulamasına ihtiyaçları var.

Yukarıdaki ekran görüntüsünde görebileceğiniz gibi, kullanıcılar iOS için WhatsApp'ı ilk açtıklarında sohbet geçmişlerini iPhone'a aktarabilecekler. Bu adımı atlarlarsa mesajları daha sonra içe aktaramazlar.

WABetaInfo ayrıca, Android için WhatsApp'ın 2.21.20.11 sürümünün, uygulamanın bu özelliği her iki sürümde de uygulamak için çalıştığını gösteren yeni verilere sahip olduğunu, çünkü değişiklik günlüğünün iOS'a Taşı uygulamasının bir işletim sisteminden geçişi tamamlamak için gerekli olacağını gösterdiğini de belirtiyor. sistemi diğerine.

WhatsApp'ın bu özelliği vaat etmesinden bu yana çok uzun zaman geçmesine rağmen, kullanıcıların sohbet geçmişini Android'den iOS'a ne zaman aktarabileceklerine dair şu an için bir zaman dilimi yok.

Kullanıcıların tam olarak yararlanmak için sabırsızlandıkları başka bir işlev, Telegram'ın yıllardır sahip olduğu ve WhatsApp'ın neden aynı şekilde uygulayamadığı konusunda sıfır anlam ifade eden çoklu cihaz desteğidir.

Şu anda kullanıcılar, Masaüstü, Web ve Portal için WhatsApp'ta herkese açık beta özelliği olarak çoklu cihaz desteğinden yararlanabilir. Gelecekte, uygulama, bağımsız bir iPad uygulaması gibi çoklu cihaz desteğine daha fazla işlevsellik getiren 2.0 sürümü oluşturmayı planlıyor.

Sohbet geçmişinizi Android'den iPhone'a veya tam tersi şekilde taşıyabileceğiniz için heyecanlı mısınız? Düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünde paylaşın.