WhatsApp, Android'de okunmamış mesajlar için filtreyi test ediyor

WhatsApp, Android'de okunmamış mesajlar için filtreyi test ediyor

Android için WhatsApp beta, büyük miktarda okunmamış mesaj biriktirme alışkanlığına sahip olanlar için ilginç bir yenilik ekledi. Bu, okunmamış konuşmaları diğerlerinden ayırmanıza izin vererek onları bulmanızı daha kolay ve hızlı hale getiren bir filtredir.

Araç, WABetaInfo'ya göre Perşembe (9) haberci tarafından sunulan güncellemenin bir parçası, ancak şimdilik yalnızca birkaç test kullanıcısı ile sınırlı. Masaüstü platformunun beta sürümünde yakın zamanda piyasaya sürülen filtre sistemi ile aynı amaca sahiptir.

Yayına göre, Android için WhatsApp'taki okunmamış mesajların filtresi yalnızca kullanıcı arama işlevini etkinleştirdiğinde görünür. Üzerine dokunduğunuzda, uygulama diğer alternatiflerin yanında “okunmadı” seçeneğini görüntüler ve henüz görüntülenmemiş konuşmaları içeren sohbetlerin bir listesini gösterebilir.

Masaüstü uygulamasında test edilen sürüm, arama çubuğunun yanında bulunan aynı işleve sahip bir düğme içerir. Üzerine tıklamak, programın hesabınızda bulunan okunmamış mesajları filtrelemesine ve yalnızca bunları ekranda göstermesine neden olur - yani, aynı işlevdir, ancak farklı yerlerde etkinleştirilir.
Ticari sürüm ayrıca okunmamış sohbetleri de filtreler

Android ve masaüstüne ek olarak, WhatsApp Business ayrıca okunmamış bir konuşma filtresine sahiptir. Messenger'ın ticari versiyonunda yılın başında uygulamaya konulan işlev, diğer alternatiflerin yanı sıra kişiler ve kişiler arasındaki sohbetleri de ayıran gelişmiş arama seçeneklerinde yer alıyor.

Yeni filtre, uygulamanın Google'ın işletim sisteminde test sürümünü kullananlar için Android 2.2.2.3.14 için WhatsApp beta sürümünde mevcuttur. Messenger'ın kararlı sürümünde, genel halk için kullanılabilirlik tahmini henüz yok.