WhatsApp Alternatifleri? Telegram, Signal ve Daha Fazlasına Göz Atın

WhatsApp Alternatifleri? Telegram, Signal ve Daha Fazlasına Göz Atın

En popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'tır. Hala WhatsApp alternatiflerini bilmek istiyor musunuz? Peki, Telegram, Signal ve daha fazlasını kontrol edin.

Geçen yıl WhatsApp çeşitli nedenlerle, özellikle de kullanıcıların boğazını sıkmaya çalıştığı güncellenmiş gizlilik politikası nedeniyle haberlerde yer aldı. Hatta yeni gizlilik politikasını kabul etmeyen kullanıcıların WhatsApp hesaplarını kapatmakla tehdit etmişti. Bir tartışmayı tetikledi ve onu geri adım atmaya zorladı. Birçok sonuçtan biri, çok sayıda kullanıcısının uygulamayı bırakması ve WhatsApp alternatiflerini seçmesiydi. WhatsApp'ın kapatılması ve diğer mesajlaşma uygulamalarına kaydolma konusundaki tüm tartışmalara ve hatta tartışmalara rağmen, Meta'ya ait mesajlaşma uygulaması hayatta kaldı ve hatta gelişti! O zamandan beri Yamuna'dan çok su aktı ve WhatsApp çok sayıda çekici özellik sundu. Ancak, her ihtimale karşı, hayatınızda ikame olmasını seven biriyseniz, gidebileceğiniz WhatsApp alternatiflerini öğrenin.

Tüm WhatsApp gizlilik politikası kaosunun ortasında geçen yıl insanların bahsettiği Telegram ve Signal isimlerini duymuş olmalısınız. Bunlar da oldukça popüler ve kullanıcıların popülarite listelerinde WhatsApp'ın yakınında olmasalar da hızla büyüyorlar. WhatsApp 2 milyardan fazla kullanıcıya sahipken, Telegram'ın aylık 500 milyondan fazla aktif kullanıcısı var. Bu 2'sinin dışında Wire, Discord, Viber ve Skype, WhatsApp alternatifleri listesindeki diğer seçeneklerden bazıları. Telegram güvenliğe odaklanır, ücretsizdir ve daha da önemlisi tüm cihazlarda aynı anda kullanılabilir. WhatsApp'ın yakın zamanda yaptığı bir şey. 2021'de öne çıkan bir diğer mesajlaşma uygulaması Signal oldu. O da şifreli bir mesajlaşma uygulamasıdır ve kullanıcı gizliliğine odaklanır. Özellikle Tesla şefi Elon Musk, Signal'i herkese tavsiye etti. Bu WhatsApp alternatifleri de harika gizlilik seçenekleri ve güvenlik sunar.

Kuşkusuz, birçok kullanıcı WhatsApp'ı bırakıp yeni bir platforma atlamaya açık ama günün sonunda onunla kalmak zorunda kalıyor çünkü arkadaşlarının ve ailelerinin çoğu WhatsApp'ta ve bu insanlar ayrılmıyor.

Ancak, bireysel olarak sahip olduğunuz endişelere bağlı olarak WhatsApp'tan çıkmak kendi seçiminizdir.