WhatsApp, 24 Ekim'den itibaren bu iPhone'larda Çalışmayı Durduracak

WhatsApp, 24 Ekim'den itibaren bu iPhone'larda Çalışmayı Durduracak

WhatsApp şu anda iOS 10 ve iOS 11'de çalışan iPhone'larda çalışmayı durduracak.

Şirket, yeni bir destek güncellemesinde WhatsApp'ın bazı eski iPhone'larda çalışmayı durduracağını duyurdu. Anlık mesajlaşma uygulaması şirketi, bu yılın sonundan itibaren iOS 10 ve iOS 11 cihazları için desteği sonlandıracağını söyledi.

Bir WABetaInfo raporuna göre WhatsApp, iOS 10 veya iOS 11 üzerinde çalışan iPhone kullanıcılarını 24 Ekim'den sonra WhatsApp'ı kullanmaya devam etmek için iPhone'larını güncellemeleri gerektiği konusunda uyarmaya başladı. "WhatsApp, 24 Ekim 2022'den sonra iOS'un bu sürümünü desteklemeyi bırakacak. Lütfen Ayarlar > Genel'e gidin, ardından en son iOS sürümünü edinmek için Yazılım Güncelleme'ye dokunun" uyarı mesajı okur.

Hala iOS 10 ve iOS 11'de çalışan çok fazla iPhone yok. iPhone serisindeki yalnızca iki cihaz - iPhone 5 ve iPhone 5c. Bu eski iPhone'lardan birine sahipseniz, 24 Ekim'den itibaren iPhone'unuzda WhatsApp'ı kullanamayacaksınız. iPhone 5s veya iPhone 6 kullananlar için, WhatsApp şimdilik çalışmaya devam edecek ve eğer onlara bildirilecektir. iPhone'ları Meta'ya ait anlık mesajlaşma uygulamasını desteklemeyi bırakır.

WhatsApp, Yardım Merkezi sayfasında, iPhone kullanıcılarının uygulamayı kullanmaya devam etmeleri için iOS 12 veya daha yenisini çalıştırmaları gerektiğini zaten söylüyor. Android kullanıcıları ise WhatsApp'ı kullanmak için Android 4.1 veya daha yenisine ihtiyaç duyar.

Apple'ın önümüzdeki ay WWDC 2022 sırasında iOS 16'yı piyasaya sürmesi bekleniyor ve bu yıl içinde, muhtemelen şirketin iPhone 14 serisini piyasaya sürdüğü sıralarda piyasaya sürülecek. Yakın tarihli bir rapora göre, iOS 16'nın sistemle yeni etkileşim yolları ve bazı "taze Apple uygulamaları" ile geldiği söyleniyor.