Web için Snapchat artık herkes tarafından kullanılabilir

Web için Snapchat artık herkes tarafından kullanılabilir

Uygulama aynı zamanda sohbetlere atlamayı kolaylaştıran yeni iOS 16 kilit ekranı widget'larını da başlattı.

Snapchat'in mesajlaşma ve görüntülü sohbet özellikleri ilk olarak Temmuz ayında tarayıcılara geri döndü, ancak yalnızca belirli pazarlarda ve Snapchat+ aboneleri için. Şimdi, Web için Snapchat nihayet dünya çapındaki tüm mesajlaşma uygulamasının kullanıcıları için kullanılabilir. Yazacak çok işi ve gönderecek mesajı olan kullanıcılar için daha iyi bir seçim olabilir, çünkü daha büyük bir ekrana bakacaklar ve gerçek bir klavyeye erişimleri olacak.

Web arayüzü oldukça basit, ancak aynı zamanda fotoğraf göndermek, sesli ve görüntülü arama yapmak için de kullanılabilir. Bir şirket sözcüsü daha önce bize görüntülü görüşmenin son zamanlarda kullanıcıları arasında daha popüler hale geldiğini söylemişti. Kullanıcılara web'deki özelliğe erişim izni vermek, daha uzun video görüşmelerine yol açabilir. Sözcü ayrıca, yeterli talep olması durumunda Snap'in temel özelliklerinden daha fazlasını web arayüzüne getirebileceğini de söyledi.

Ek olarak Snap, iOS 16 çıktığından beri iPhone için kilit ekranı widget'larını başlattı. Widget'lar, kullanıcıların istedikleri sohbetler için - belki de sık konuştukları kişiler için - kısayollar oluşturmasına olanak tanır, böylece tek bir dokunuşla ekranlarından sohbetleri başlatabilirler.

Kısayollardan bahsetmişken, Snapchat uygulaması sohbet sayfasının üst kısmında yeni kısayollara sahip olacak. Kullanıcıların okunmamış Snap'lere, arkadaşlardan gelen sohbetlere ve hikayelere verilen yanıtlara erişmesini kolaylaştıracaklar. Ayrıca doğum günleri veya kullanıcıların henüz yanıtlamadığı konuşmalar için hatırlatıcılar da gösterecekler. Son olarak, Snap, kullanıcıların hikayelerine ve Snap'lerine gönderebilecekleri Soru Çıkartmalarını tanıttı. Şirket, bu özelliklerin henüz yoksa yakında kullanıcılara sunulacağını söyledi.