Vodafone, 3G'yi Kapatma Kararı Aldı

Vodafone, 3G'yi Kapatma Kararı Aldı

Vodafone İngiltere, 2023'ten itibaren 3G'yi kapatmaya başlayacak.

Hala yalnızca 3G bağlantısına sahip bir cihazınız varsa ve Vodafone İngiltere'nin mobil ağını kullanıyorsanız, firma 3G hizmetlerini emekliye ayırmaya başlayacağını onayladığı için 2023 yılına kadar değiştirmeyi düşünebilirsiniz. Vodafone, bu eski ağa verdiği desteği sona erdirerek, çok daha fazla insana fayda sağlayacak 4G ve 5G bağlantısını güçlendirebilecek.

Herkesin geçişe hazır olduğundan emin olmak için şirket, müşterilerin tamamen kapanmaya hazır olduğundan emin olmak için bir yıl boyunca sürecek bir kampanya yürütecek. Şirketin 3G ağı 17 yıl önce faaliyete geçti ve 500 milyar dakikalık çağrıya ev sahipliği yaptı. Verilerin %4'ünden daha azı, 2016'daki %30'a kıyasla, Vodafone artık kapatma zamanının geldiğine inanıyor.

Vodafone İngiltere CEO'su Ahmed Essam, insanları geçişe hazırlamak için yaklaşan kampanyayı tartışırken şunları söyledi:

"Müşterilerle bugün bu konuda iletişim kurmaya başlıyoruz - hedefimiz herkesin bağlantıda kalması ve durumun böyle olduğundan emin olmak için elimizden gelen her şeyi yapacağız. Kampanya sırasında müşterilerimizden yalnızca kendi telefonlarının 4G ve 4G Aramayı desteklediğinden emin olmalarını değil, aynı zamanda arkadaşlarını ve ailelerini de kontrol etmelerini isteyeceğiz. Teknolojiye güvenmeyen insanlar var ve kimsenin geride kalmaması için herkesin ihtiyaç duyduğu yardımı almasını sağlamak istiyoruz."

4G ve 5G ağlarında daha iyi bağlantı sağlamanın yanı sıra, 3G'nin kapatılması Vodafone'un 2027 yılına kadar Net Sıfır hedeflerine ulaşmasına yardımcı olacak çünkü yeni 5G ağı 3G ağından on kat daha verimli.

Bu değişiklikten etkilenecekseniz ve kısıtlı bir bütçeye sahipseniz, bugün çoğu telefon, fiyatı 50 sterlinin altında olanlar bile 4G ile geliyor. Siz veya bir yakınınız akıllı telefonlardan memnun değilse, Nokia gibi firmalar da 4G bağlantılı özellikli telefonlar satıyor.