USB Type-C Bağlantı Noktalı Apple AirPods Pro 2 Muhtemelen Bu Yıl Piyasaya Sürülecek

USB Type-C Bağlantı Noktalı Apple AirPods Pro 2 Muhtemelen Bu Yıl Piyasaya Sürülecek

Ayrıca, bu yılın sonlarında çıkacak dört iPhone 15 modelinin de USB-C bağlantı noktasına sahip olması bekleniyor, dolayısıyla AirPods Pro şarj kutusunun da USB-C'ye geçme ihtimali var.

Apple AirPods Pro 2 Lansmanı: Apple hayranları için iyi bir haber olarak, ABD merkezli teknoloji devinin ikinci nesil AirPods Pro'yu bu yıl içinde USB-C şarj kutusuyla piyasaya sürmeyi planladığı bildiriliyor.

Apple endüstri analisti Ming-Chi Kuo, USB şarj kutulu Apple AirPods Pro 2'nin toplu sevkiyatlarının ikinci ila üçüncü çeyrekte başlamasının beklendiğini söyledi. İkinci nesil AirPods Pro Eylül 2022'de Lightning şarj kutusuyla piyasaya sürülmüştü. MacRumors'un haberine göre, ikinci nesil AirPods Pro'nun güncellenmiş versiyonu bunun yerine bir USB-C şarj kutusuna sahip olacak.

Kuo ayrıca, Apple'ın bu yıl içinde ikinci nesil AirPods Pro'nun yeni bir versiyonuyla bunu yapmayı planlamasına rağmen, USB-C bağlantı noktasına sahip üçüncü nesil AirPods'un yeni bir versiyonunu piyasaya sürmeyi planlamadığını da sözlerine ekledi.

Kuo attığı bir tweet'te Apple'ın "şu anda AirPods 2 ve 3'ün USB-C versiyonları için bir planı yok gibi görünüyor" dedi. Rapora göre, Cupertino merkezli teknoloji devi görünüşe göre bu yıl içinde USB-C bağlantı noktasına sahip ikinci nesil AirPods Pro'nun revize edilmiş bir versiyonunu piyasaya sürmeyi planlıyor.

MacRumors'a göre Kuo'nun yorumu, Apple'ın cihazda USB-C bağlantı noktası sunmak için dördüncü nesil AirPods'u beklettiğini gösteriyor. AirPods Pro şarj çantasının mevcut versiyonu, çanta yanlış yerleştirildiğinde ses çıkarabilen dahili bir hoparlöre, kordon takmak için bir açıklığa, Find My desteği için bir U1 çipine ve Apple Watch şarj cihazıyla yeni eklenen uyumluluğa sahip.

Ayrıca, bu yılın sonlarında çıkacak dört iPhone 15 modelinin de USB-C bağlantı noktasına sahip olması bekleniyor, dolayısıyla AirPods Pro şarj çantasının da USB-C'ye geçme ihtimali var.

Marka geçtiğimiz yıl Apple TV'nin Siri Remote'unu Lightning'den USB-C'ye geçirmişti ve MagSafe Pil Paketi gibi diğer aksesuarların da bunu takip edeceği söyleniyor.