Ultrasurf Kullanımı ve İndirme

Ultrasurf Kullanımı ve İndirme

Çin’de yaşayan internet kullanıcılarının en büyük sorunlarından birisi de devletin sürekli olarak web sitelerine uyguladığı sansürlerdi. Bir süre sonra sansürler dayanılmaz ve sinir bozucu bir hal alınca kullanıcıların dertlerine çare olması amacıyla Ultrareach internet şirketi tarafından UltraSurf yazılımı hazırlandı. Yazılımın kullanıcılarına sunduğu performans ise gerçekten muhteşemdi. Uzak doğuda ilk olarak sadece basit yasakları delmek için ve internet ortamında kişisel gizliliği sağlamak için hazırlanan program kısa süre içerisinde Çin’in sınırlarının dışına da geçti ve şuanda dünyanın her yerinden sayısız kullanıcısına hizmet veren bir uygulama halini aldı. Genel olarak yasaklı ve engelli sitelere giriş amacıyla kullanılan Ultrasurf programı ayrıca özel bir şifreleme tekniği kullanarak internet üzerinden gönderdiğiniz verilerin sunucuya şifrelenerek transfer edilmesinde son derece büyük bir rol oynuyor.

Böylece kullanıcılar daha gizli bir şekilde işlemlerini güvenli bir şekilde halledebiliyor. Ultrasurf ayrıca kullandığınız süre boyunca sizi kendi Proxy serverları aracığı ile bağlantı köprüsüne geçiriyor. Böylece girdiğiniz internet siteleri sizin IP adresiniz yerine UltraSurf yazılımının IP adresini kayıt altına alabiliyor. Siz de internet üzerindeki kişisel gizliliğinizi tamamen korunaklı bir hale getirmiş oluyorsunuz. Alanının en iyi yazılımlarından birisi olan UltraSurf yazılımını özellikle ülkemizde sansür olaylarının artmasından sonra bir çok kullanıcının tercih ettiğini görebilmek mümkün.

Özel olarak bir ayarlamaya gerek kalmaması ve internetin bütün kapılarının engelsiz bir şekilde ardına kadar açık olmasını isteyenler için UltraSurf basit ve bir o kadar da kullanışlı bir uygulama. Tek eksi yanı ise bazı anti virüs yazılımları tarafından zararlı dosya olarak algılanıp hemen silinebiliyor. Bu nedenle öncelikle antivirüs yazılımınızı kapatmanız veya özel izin ayarlamanız yazılımın sorunsuz olarak çalışmasına yardımcı olacaktır.