Twitter'ın Keşfet Sekmesi, Engellenen ve Sessize Alınan Hesapları Gizlemeye Başlayacak

Twitter'ın Keşfet Sekmesi, Engellenen ve Sessize Alınan Hesapları Gizlemeye Başlayacak

Platform, görmek istemediğiniz hesapları ve anahtar kelimeleri ortadan kaldırmak için daha fazlasını yapıyor.

Twitter, sessize aldığınız veya engellediğiniz hesaplardan ve sessize aldığınız anahtar kelimelerden hiçbir şey görmediğinizden emin olmak için daha fazlasını yaptığını söylüyor. Bu anahtar kelimeleri ve hesapları platformun daha fazla alanında gizlemek için güncellemeler üzerinde çalışıyor.

Web'de ve iOS ve Android uygulamalarında, artık Keşfet sekmesinde veya Neler Oluyor kenar çubuğunda sessize alınan ve engellenen hesaplardan gelen etkinlikleri görmemelisiniz. Platformdan gelen e-postalarda veya olaylara dayalı bildirimlerde de görünmemelidirler.

Bu, kullanıcılara platformda gördükleri üzerinde daha fazla kontrol sağlaması gereken hoş, gecikmiş bir değişiklik, çünkü duymak istemedikleri hesapların zaman çizelgesinin dışında açılmayacağına dair ekstra güvenceye sahip olacaklar. Ayrıca, bir şovun veya oyunun adını sessize alırlarsa, insanların kenar çubuğundaki spoilerden kaçınmasına yardımcı olmalıdır. Bu güncellemeyle ilgili tweet'lerin ifadeleri göz önüne alındığında, Twitter, sessize alınmış ve engellenmiş hesaplardan ve anahtar kelimelerden tweet'leri silmenin daha fazla yolunu arıyor gibi görünüyor.

Twitter, son aylarda tacizi önlemek için diğer özellikleri test etti veya kullanıma sundu. "Zararlı dil kullanabilecek veya tekrarlayan, davetsiz yanıtlar gönderebilecek" hesapları otomatik olarak ve geçici olarak engelleyen bir Güvenlik Modu denedi. Ekim ayında, istenmeyen bir takipçiyi engellemek zorunda kalmadan kaldırmanın bir yolunu ekledi.