Twitter'ın Android Kullanıcıları İçin Yeni Bir WhatsApp Düğmesi Var: Nedir ve Nasıl Çalışır?

Twitter'ın Android Kullanıcıları İçin Yeni Bir WhatsApp Düğmesi Var: Nedir ve Nasıl Çalışır?

Diğer birçok Twitter özellik testinden farklı olarak, bu WhatsApp paylaş düğmesi, Android'deki Twitter kullanıcılarının çoğunluğu tarafından kullanılabilecek.

Mikro blog sitesi Twitter, Hintli kullanıcılar için yeni bir özelliği test ediyor - WhatsApp'ta anında tweet paylaşan yeni bir düğme. Yeni özellik, Android kullanıcıları için Tweetlerin altına bir WhatsApp düğmesi getirerek, bağlantıları kopyalayıp ayrı olarak WhatsApp'ta paylaşma gereğini ortadan kaldırarak, yalnızca tek bir dokunuşla kişileriyle ve gruplar halinde tweet'lerini paylaşmalarına olanak tanır.

WhatsApp paylaş düğmesi, her tweetin altında görünen normal paylaşım düğmesinin yerini alacak. Paylaş düğmesi şu anda doğrudan mesajlaşma yoluyla paylaşma, tweet için bağlantıyı kopyalama, tweet'i gömme, yer imlerine ekleme veya diğer platformlarda paylaşma gibi farklı paylaşım seçeneklerini açar. Yeni WhatsApp düğmesi de aynı şeyi yapacak, WhatsApp ayrı bir seçenek olacak.

Özellik şu anda yalnızca Hindistan'daki Android kullanıcıları için geliyor gibi görünüyor. Twitter ayrıca resmi Twitter Hindistan tanıtıcısı aracılığıyla yeni özelliği duyurdu ve kullanıcılardan yeni özellik hakkında geri bildirim istedi. Mikro blog platformu, "Bazılarınız bir WhatsApp Share simgesi görebilir ve görürseniz ne düşündüğünüzü bize bildirin" dedi. "Bugünden itibaren, yalnızca Hindistan'da yeni bir deney başlatıyoruz - bizim için önemli bir pazar Ülkede Android'de Twitter kullanan kişilerin çoğu için Tweetlerdeki paylaş simgesini WhatsApp simgesiyle değiştiriyoruz, bu nedenle en sevdikleri veya dikkate değer Tweetleri paylaşmak Twitter'ın ötesinde bile kolay, bu da deneyimi daha açık, erişilebilir ve bütünsel hale getiriyor. Twitter Hindistan'ın direktörü ve ürün müdürü Shirish Andhare yaptığı açıklamada.

WhatsApp'ın Hindistan'da 400 milyondan fazla aktif kullanıcısı var. Meta'nın sahip olduğu anlık mesajlaşma platformunun ülkedeki en popüler mesajlaşma uygulaması olması nedeniyle, Twitter'ın ayrı bir paylaşım düğmesi eklemesi mantıklı geliyor. Bununla birlikte, işlevsellik açısından, düğme, eski paylaşım düğmesiyle hemen hemen aynı amaca hizmet eder. Diğer birçok Twitter özellik testinden farklı olarak, bu WhatsApp paylaş düğmesi, Android'deki Twitter kullanıcılarının çoğunluğu tarafından kullanılabilecek.