Twitter'da Alışveriş Yapabileceksiniz! Twitter'ın Yeni Özelliği Merak Edildi!

Twitter'da Alışveriş Yapabileceksiniz! Twitter'ın Yeni Özelliği Merak Edildi!

Twitter alışveriş deneyiminizi güçlendirmek istiyor. Twitter'a gelecek yeni özellikle beraber canlı yayında alışveriş yapmak mümkün olacak. Üstelik özelliğin testi ve tanıtımı için Jason Derolu'nun yanında olacağı belirtildi.

Twitter, alışveriş sektörüne giriş yapmak istiyor. E-ticaret ile ilgili pek çok sosyal medya şirketinin ciddi çalışmaları bulunmakta. Özellikle de Whatsapp'ın çeşitli ülkelerde deneme yaptığını biliyoruz. Twitter'dan da benzer bir girişim gelmek üzere. İşletmeleri kapsayan bu özellik ile canlı yayınlarda alışveriş yapmak mümkün olacak. Kulağa oldukça ilginç gelen bu özellik yakında hayata geçecek. Ancak ilk denemenin oldukça ünlü bir sanatçı ile gerçekleşeceği açıklandı. Peki Twitter'da nasıl alışveriş yapılacak? Yeni gelen özelliğe dair çeşitli detayları sizlerle buluşturduk. Artık ürünleri biyografi kısmında da sergileyebileceksiniz. Ancak bunun için işletme hesabına sahip olmanız gerekecek.

Twitter Canlı Yayın Alışverişi

Twitter, yakın zamanda canlı yayın alışveriş özelliğini aktif edecek. Walmart ve Jason Derulo'nun yapacağı yayında özelliğin nasıl kullanılacağına yönelik bilgi edinebileceğiz. Yani dünyaca ünlü market zinciri Walmart'ın yanı sıra Jason Derulo'nun da bu özelliği tanıtacağını görüyoruz. Dolayısıyla milyonlarca kullanıcı yayını anlık olarak izlemek isteyecek. Canlı yayınlara bağış yapmakla ilgili çeşitli güncellemelerin üzerinde çalışan Twitter, artık canlı yayında alışverişi de mümkün kılmak istiyor.

twitterr.jpg

Alışveriş Özelliği Ne Zaman Gelecek?

28 Kasım'da gerçekleşecek canlı yayın ile alışveriş özelliği resmen duyurulacak. Ondan sonraki süreçte diğer kullanıcılar da bu özellikten yararlanabilecek. Ancak çeşitli şartları yerine getirmelisiniz. Öncelikle işletme hesabına sahip olmanız gerekiyor. Hesap ayarlarından profilinizi işletme hesabı yapabilirsiniz. Bu işlemden sonra artık sizler de biyografinizde çeşitli ürünleri sergileyebilir ve satışına başlayabilirsiniz. Kullanıcılar arasındaki etkileşime önem veren Twitter, bunu en iyi şekilde değerlendirmek ve kullanıcılara para kazandırmak istiyor. Elbette bu işlemden kendisinin de komisyon alması beklenmekte. Şu an olmasa bile ileriki süreçlerde komisyon alarak şirketin kazancını artıracağı tahmin ediliyor.

Şirketler, e-ticarete Amazon'un zirveye ulaşmasından sonra daha da fazla önem vermeye başladı. Bizzat Meta şirketinin Facebook ve Instagram üzerinde e-ticaret ile ilgili çeşitli kullanımlarını görüyorsunuz. Ancak Whatsapp'ta bu durum fazla yaygın değildi. En azından uygulama tarafından pek bir kolaylık sağlanmıyordu. Bu sorunun önüne geçmek isteyen Meta, Whatsapp'a ağırlık verdi. Brezilya'daki denemeler olumlu sonuç verir ise yakın zamanda işletmelerin uygulama üzerinden aranabileceği ve hatta Whatsapp üzerinden ödemelerin yapılabileceği bir güncelleme bizleri bekliyor olacak. Söz konusu gelişmeye pek çok iddia ortaya atılsa da şirketin ağzından çıkacak sözler çok daha önemli.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.