Twitter Yeniden Yapılandırma Moduna Giriyor, Kullanıcı Büyümesine ve Kişiselleştirmeye Odaklanıyor

Twitter Yeniden Yapılandırma Moduna Giriyor, Kullanıcı Büyümesine ve Kişiselleştirmeye Odaklanıyor

Twitter, 'Personel' üyeleri tarafından belirlenen iş açısından kritik roller dışında, çoğu işe alım ve doldurma işlemini duraklattı. Ancak şirket söz verdiği gibi düzenle butonu üzerinde çalışıyor.

Twitter işe alımları duraklatırken, mikro-blog platformunun çalışanları “kamuya açık sohbete en büyük olumlu etkiye sahip olacak” alanlar için sesli Alanlar, Topluluklar ve haber bültenleri dikeylerinden uzaklaştırdığı bildiriliyor.

Bloomberg'in haberine göre, yeniden yapılanma, yeni ürün başkanı ve geçici gelir başkanı Jay Sullivan yönetiminde gerçekleşiyor.

Twitter CEO'su Parag Agrawal geçen ay tüketici ürünleri lideri Kayvon Beykpour ve gelir ürünü başkanı Bruce Falck'ı işten çıkararak işe alımların dondurulduğunu ve Twitter'ın da çoğu alanda harcamaları durduracağını söyledi.

Şimdi, Sullivan yönetiminde, Elon Musk, platformdaki sahte hesapların varlığı nedeniyle 44 milyar dolarlık devralma anlaşmasını askıya aldığından, şirket kullanıcı büyütme ve kişiselleştirme çabalarına yeniden odaklanıyor.

Bir Twitter sözcüsünün aktardığına göre, "Halka açık konuşma üzerinde en büyük olumlu etkiye sahip olacak alanlara daha iyi odaklanmak için tüketici ürünleri ekibi yapımız ve yol haritamızda bazı güncellemeler yapıyoruz" dedi.

Agrawal, şirketin kritikliği ve geri çekilmesi gerekenleri belirlemek için tüm uzatılmış teklifleri de gözden geçireceğini söylemişti.

Agrawal, çalışanlara yazdığı bir notta, "Şirket çapında işten çıkarmalar planlamıyoruz, ancak liderler gerektiğinde verimliliği artırmak için kuruluşlarında değişiklikler yapmaya devam edecekler" dedi.

Twitter, "Personel" üyeleri tarafından belirlenen iş açısından kritik roller dışında, çoğu işe alım ve doldurma işlemini duraklattı. Ancak şirket söz verdiği gibi düzenle butonu üzerinde çalışıyor.

Musk ve Agrawal arasında devam eden mücadeleye rağmen, Twitter yönetim kurulu 44 milyar dolarlık devralma anlaşmasının “tüm hissedarların çıkarına” olduğu için gerçekleşmesini istiyor.

Tesla CEO'su, Twitter CEO'su gerçek bot numaralarını açıklayana kadar, hisse başına 54.20 dolarlık 44 milyar dolarlık anlaşmanın "ileriye gidemeyeceğini" söyledi.

Twitter, platformunda yüzde 5'ten daha az sahte/spam hesap bulunduğunu sürdürürken, Musk, sayının yüzde 50'ye kadar çıkabileceğine inanıyor ve Agrawal'ın bu konuda temize çıkmasını istiyor.