Twitter, Tweetlerden Etiketleri Kaldırmanıza İzin Vermek İçin Unmention Özelliğini Başlattı: Nasıl Çalışır?

Twitter, Tweetlerden Etiketleri Kaldırmanıza İzin Vermek İçin Unmention Özelliğini Başlattı: Nasıl Çalışır?

"Açıklama" özelliği, kullanıcıların etiketlerini kaldırmalarına ve parçası olmak istemedikleri herhangi bir sohbetten çıkmalarına olanak tanır.

Mikro blog platformu Twitter, kullanıcıların kendilerinden "bahsetmemelerini" sağlayacak yeni bir özelliğe sahip. "Unmentioning" adlı yeni özellik, kullanıcıların kendi sözleri üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmalarını sağlıyor. Bu özellik, iOS, Android, Mac ve Web dahil olmak üzere tüm platformlardaki tüm kullanıcılar için bugün kullanıma sunuluyor.

Yeni özellik, adından da anlaşılacağı gibi, herhangi bir tweet'ten Twitter tanıtıcınızdan bahsetmenizi sağlar. Bu, kullanıcıların kendilerini anlatının dışında bırakmalarına izin vererek Twitter'da bir konuşma bırakmayı mümkün kılacaktır. Yeni özellik Pazartesi günü Twitter tarafından duyuruldu ve şirket, "bahsetmelerinizi kontrol altına almanıza ve artık dahil olmak istemediğiniz bir konuşma bırakmanıza" izin vermek için tasarlandığını söylüyor.

  • Kullanıcı adınızın etiketini kaldırın: Kullanıcı adınız metin olarak kalacak, ancak orijinal tweet'ten ve tüm yanıtlardan etiketi kaldırılacak.
  • Gelecekte bahsetmeyi durdurun: İnsanlar bu konuşmada sizden tekrar bahsedemez.
  • Bildirimleri durdur: Daha fazla bildirim almayacaksınız ancak görüşmeyi yine de görebilirsiniz.

Bir kullanıcı bir sohbetten ayrılmak istediğini onayladığında, kullanıcı adının o sohbetteki tüm tweet'lerdeki etiketi kaldırılır. Bu, diğer kullanıcıların profilinize dokunup görüntüleyemediği anlamına gelir.

Yeni Unmention özelliği, mikro blog platformunun platformdaki kötüye kullanımı engelleme çabalarına yönelik en son adım olarak geliyor. Twitter, bu özelliğin amacının, kullanıcıların kendilerini istenmeyen ilgiden uzaklaştırmalarına izin vermek olduğunu söyledi.

Twitter şu anda Tesla CEO'su Elon Musk tarafından bu yılın başlarında başlatılan başarısız bir devralma teklifinde bulunuyor. 44 milyar dolarlık bir değerleme karşılığında platformu satın almayı teklif eden Musk, kısa süre önce anlaşmadan çekildi ve Twitter, devam eden bir anlaşmanın haksız yere feshi nedeniyle milyarderi dava etmekle tehdit etti.