Twitter Spaces, Yardımcı Sunucu Özelliğini ve Daha Fazlasını Duyurdu

Twitter Spaces, Yardımcı Sunucu Özelliğini ve Daha Fazlasını Duyurdu

Twitter Spaces, kullanıcıları için uzun zamandır beklenen bir özelliği kullanıma sunuyor! İşte detaylar..

Clubhouse rakibi son birkaç aydır gelişme gösteriyor ve yalnızca ses kullanarak konuşmayı sevenler için sağlam bir seçim haline geldi.

Twitter Spaces ekibi tarafından duyurulduğu gibi, ev sahiplerinin gönderebilecekleri iki yardımcı ev sahibi davetiyesi vardır. Bununla, artık bir konuşmada bir sunucu, iki yardımcı sunucu ve 10 ek konuşmacı olması mümkün.

Yardımcı sunucularla bu kullanıcılar, konuşmacıları davet etmeye, istekleri yönetmeye, katılımcıları kaldırmaya, tweet'leri sabitlemeye ve daha pek çok şeye yardımcı olabilir.

Twitter Spaces, hesabında, uzun süredir devam eden Fleets çubuğunun artık “Space bar” olarak adlandırıldığını ve şirketin Spaces'ı eski Fleets hattına geri getirmek için çalıştığını açıkladı.

Geçen hafta Twitter, Spaces'ı paylaşmanın ve keşfetmenin yeni yollarını sunmaya başladı. Örneğin, sadece bir dokunuşla, devam eden o Spaces bağlantısıyla bir tweet gönderebileceksiniz. Tabii ki, daha önce bir Spaces açmak için bağlantıyı paylaşmak zaten mümkündü, ancak bunun için birkaç ekstra dokunuş gerekiyordu. Ancak bu güncelleme ile Spaces kullanıcıları için daha da fazla yeni özellik var.

Şirket ayrıca, Spaces'teki misafir yönetiminin, mevcut konuşmacıları söz talebinde bulunanlardan ayırmak için bir bölümle geliştirildiğini duyurdu. Katılımcıların kontrolleri, her zaman erişilebilir olmaları için en üste taşındı. Güncelleme ayrıca Twitter Spaces platformundaki bazı hataları da düzeltti.

Twitter'ın yakında Bee, Cartoon, Helyum, Incognito, Karaoke, Mikrofon, Telefon, Mekansal, Stadyum ve Sahne gibi kullanıcılar için birden fazla ses efektine sahip bir ses dönüştürücü özelliği uygulaması bekleniyor.