Twitter, Spaces sekmesinin yenilenmesinde podcast alıyor

Twitter, Spaces sekmesinin yenilenmesinde podcast alıyor

Podcast'ler, kitlenizle doğrudan etkileşim kurmanın benzersiz bir yolunu sundukları için her zamankinden daha popüler hale geldi.

Twitter, daha önce söylendiği gibi podcast'leri platformuna entegre etmeye karar verdi. Bu, Twitter'ın bu alana ilk girişi, ancak şirket bir süredir Spaces aracılığıyla sesli deneyimler sunuyor.

Podcast'lere, izleyiciler arasında canlı sesli konuşmaları kolaylaştıran yeni tasarlanmış Alanlar sekmesinden erişilebilir. Başlamak için en sevdiğiniz podcast'teki oynat düğmesine basmanız ve içeriği ayarlamanız yeterlidir. Twitter şunları kaydetti:

[...] Yeni tasarlanan Alanlar Sekmemizin bir parçası olarak podcast'leri Twitter'a entegre ediyoruz. Bazı tartışmaların 280'den fazla karaktere ihtiyaç duyduğunu biliyoruz ve insanları tanıdıkları ve sevdikleri fikirlere, içeriğe ve içerik oluşturuculara yaklaştırmak, sohbetlerin nerede gerçekleştiğine bakılmaksızın Twitter'ın özüdür.

Haberler, Müzik, Spor ve daha fazlası gibi belirli temalar altında gruplandırılmış podcast'lerin ses içeriğini bulacaksınız. Sizinle en alakalı konuların daha kişiselleştirilmiş bir bölümünü oluşturmak için bir tema seçebilirsiniz. Twitter, beğendiğiniz konuları kolayca bulup dinlemenize yardımcı olacak öneriler de sunar.

Kullanılabilirlik açısından, podcast'lerle yeniden tasarlanan Spaces deneyimi, şimdilik iOS ve Android'de küresel İngilizce konuşan bir kitle "grubu" tarafından kullanılabilir. Genişletilmiş kullanılabilirlik hakkında henüz bir kelime yok.