Twitter Spaces Kayıt ve Tekrar Oynatma Özelliği Küresel Olarak Kullanıma Sunuldu

Twitter Spaces Kayıt ve Tekrar Oynatma Özelliği Küresel Olarak Kullanıma Sunuldu

Twitter, Spaces'i tüm kullanıcılara kaydetme ve tekrar oynatma seçeneğini kullanıma sunuyor.

Geçen yıl Twitter, Twitter Spaces için yararlı bir özellik duyurdu: Alanları kaydetme ve yeniden oynatma yeteneği... ancak şimdiye kadar, bunu test eden yalnızca küçük bir kullanıcı grubu tarafından kullanılabiliyordu. Ancak şimdi işler değişiyor ve özellik nihayet küresel olarak kullanıma sunuluyor.

Bir Twitter Alanı özelliği kaydetme ve yeniden oynatma özelliği artık tüm dünyada kullanıma sunuluyor

Güzel haber Twitter Destek hesabından duyuruldu. Bu yeni güncellemeyle birlikte, tüm Spaces sunucuları hem iOS hem de Android için Twitter uygulamasında "Alanı Kaydet" düğmesine sahip olacak. Söz konusu düğmeye dokunduğunuzda, Twitter tüm konuşmayı kaydedecek ve böylece daha sonra tekrar dinlemek isteyen herkes için kullanılabilir hale getirecektir.

Bu özellik aynı zamanda, canlı yayındayken bir Space'e katılamayan kullanıcıların konuşmayı yakalamaya ve dinlemeye devam etmesine de olanak tanır.

Ancak, kaydedilmiş Alanların platformda sonsuza kadar kullanılamayacağını unutmayın. Konuşmalar yayınlandıktan sonra 30 gün boyunca mevcuttur ve bu süre geçtikten sonra kaydedilen Alanlar kalıcı olarak silinecektir. Anlaşılır bir şekilde, kaydedilen Alanın 30 günlük süreden önce kaybolmasını isteyen kullanıcılar da onu silebilir.

Şimdilik, bu özellik web'de mevcut değil, çünkü web'den bir Twitter Alanına yalnızca dinleyici olarak katılabilirsiniz, bir Twitter Alanına ev sahipliği yapamazsınız.

Twitter Spaces, şirketin Clubhouse'a cevabı

Geçen yıl, yalnızca çevrimiçi sesli sohbetler yapmanıza olanak tanıyan bir uygulama olan Clubhouse uygulaması için ani bir ilgi artışı oldu. Twitter Spaces, Clubhouse popülaritesinin o zamanki yükselişine rakip olarak geldi ve 2021'de hem Android hem de iOS'ta piyasaya sürüldü.

O zamandan beri Twitter, özelliği alakalı tutmak ve kullanıcı deneyimini zenginleştirmek için yeni tweaks eklemek için çalışıyor, yukarıda bildirdiğimiz özellik, sosyal medya devi tarafından resmi olarak yayınlanan en son özellik.

Twitter'da yapılan diğer son değişiklikler

Twitter Alanlarını kaydetme özelliği, sosyal medya platformunun elde ettiği tek yeni özellik değil. Android ve iOS uygulamaları için sürekli olarak yeni olasılıkları ve iyileştirmeleri test etmek için çalışıyor.

Daha önce bildirdiğimiz en yeni özelliğin adı "Twitter Take" ve şu anda belirli iOS kullanıcıları için bir test döneminde. Bu özellik, birinin gönderisini retweet ederken fotoğraf veya video tepkisi eklemek için kameranızı kullanmanıza olanak tanır.

Tepki ile retweet yaparken bu seçenek görünecek ve videonuzu veya fotoğrafınızı kaydedebilmeniz için kameranızı etkinleştirecektir. Ardından, kaydedilen medya, tepkiye gömülü söz konusu tweet ile takipçilerinizin zaman çizelgelerinde görüntülenecektir. Şimdiye kadar, videonun izin verilen süresi veya özelliğin küresel yayın tarihi hakkında hiçbir bilgi yok.

Twitter'ın yakın zamanda test ettiği ikinci özellik, yayınladığınız ve bazı kullanıcılar için hassas içeriğe sahip olabilecek gönderilere "bir kerelik uyarı" ekleyebilme yeteneğidir.

Twitter'a bir resim yüklediğinizde, üç noktaya, ardından sağ alt köşedeki küçük bayrağa tıklayabilecek ve içeriğinize uygun bir kutuyu işaretleyebileceksiniz. Örneğin, hassas içerik seçenekleri "Çıplaklık", "Şiddet" veya yalnızca "Hassas" şeklindedir.

Bu resmi veya videoyu yayınladıktan sonra, diğer kullanıcıların akışında uyarı görüntülenerek bulanık görünecektir. Tabii ki, kullanıcılar Tweeti yine de görmek istiyorsa, uyarıyı tıklayabilecekler.

Gördüğünüz gibi Twitter, platformunu daha kullanışlı, güvenli ve eğlenceli bir yer haline getirmenin yollarını aramayı bırakmadı.