Twitter, ölmekte olan Twitter Deck'in eski bir özelliğini değiştirmek için Delegeyi test ediyor

Twitter, ölmekte olan Twitter Deck'in eski bir özelliğini değiştirmek için Delegeyi test ediyor

Son 6 aydır Twitter, Twitter Deck'te orijinal olarak bulunan Ekip özelliğinin yerini alacak yeni bir Twitter Delegesi özelliği üzerinde çalışıyor.

Aralık ayında bir araştırmacı, Twitter'ın bu yeni özellik üzerinde çalıştığını öğrendi ve yakında kullanıma sunulacağını öngördü. Altı ay sonra, kaşif Nima Owji bazı haberlerle geri döndü. Bu sefer, özelliğin iki farklı bölümü olduğunu iddia ediyor.

Bölümler daha çok kullanıcı profilleri gibidir. Biri Katkıda Bulunan, diğeri Yönetici. Her iki rolün de farklı güçleri vardır. Bir Katılımcı Direkt Mesaj gönderebilir, Tweet gönderebilir ve son olarak listeler oluşturabilir. Ayrıca tüm bu etkinlikleri hesapta görebilirler. Bir Twitter kullanıcısının yapabileceği tüm temel şeyler.

Ancak, bir Yönetici bundan daha fazla güce sahiptir. Yönetici, Direkt Mesaj gönderme, Tweet yayınlama ve liste oluşturma gibi tüm bu görevleri gerçekleştirebilirken, Katkıda bulunanları da kontrol edebilir. Bir Yöneticinin en büyük gücü, hangi Katkıda Bulunanı davet edeceğine veya çıkaracağına karar vermek olacaktır. Ayrıca hesabın analizlerini de görüntüleyebilirler.

Owji'nin bizi bilgilendiremediği veya keşfedemediği şey, Temsilci özelliği etkinleştirildiğinde Twitter'ın nasıl görüneceğidir. Henüz yapım aşamasında olan bir çalışma olduğu için bilmemize imkan yok. Tweet Deck'in neye benzediğinden şüpheleniyoruz. Ancak daha fazla güncelleme görmeden emin olamayız.

Emin olmadığımız başka bir şey de, bir Twitter hesabını aynı anda kaç kişinin kullanabileceği. Yönetici tarafından kabul edildiğinde veya davet edildiğinde, bir katkıda bulunan kişi tweet atabilir, ancak ekip üyelerinin sayısı hala bilinmiyor.

Bu, Twitter için aktif bir yıl oldu ve platformdan daha da fazla yeni özellik bekliyoruz. Ancak bu yeni özelliklerin çoğu ve eskilerinden birkaçı yalnızca ABD ile sınırlı olduğundan, bazı bölgesel çeşitlilik görmek istiyoruz.

Şimdilik Twitter Delegesinin lansmanını sabırsızlıkla bekliyoruz ve eminiz ki siz de öylesiniz.