Twitter Ne Yapacağını Şaşırdı! Eski Özelliği Geri Getirdi!

Twitter Ne Yapacağını Şaşırdı! Eski Özelliği Geri Getirdi!

Twitter, emoji özelliğini devreye soktu. Reaksiyon özelliği tekrar kullanıma açıldı. Peki Twitter reaksiyon ve emoji özelliği ne işe yarıyor? Şirketin aldığı bu karar çok eleştirildi. Twitter tepki görmeye devam ediyor.

Twitter, yaptığı hamlelerle gündeme geliyor. Bazı özellikleri ilk önce duyurup daha sonra yayından kaldırılmasıyla gündeme gelen uygulama, bu sefer çok konuşulacak bir harekete imzasını attı. Daha önceden de geçici olarak yayına aldığı emoji uygulamasını tekrar kullanıma soktu. Bu sefer kullanıcıların daha fazla beğeneceğini düşündüğü çeşitli geliştirmeler eklemiş olabilir. Uygulamanın sunduğu özelliklerde bir değişiklik var mı yok mu anlaşılamadı. O halde neden kaldırıp bir daha geri yükledi anlam verilemedi. Özelliğin geçici süre ile Twitter'da varlığını sürdüreceğini biliyorduk. Bu nedenle kaldırılması sorun edilmedi. Ancak bu süre zarfında Twitter'ın emoji uygulamasını yayına almasına pek anlam verilmiş değil. Şirket, son zamanlarda yaşadığı aktif kullanıcı sayısı istatistiklerini iyi değerlendirmek istiyor. Bu nedenle hem teknolojiyle arasını iyi tutuyor hem de kullanıcı deneyimine büyük önem veriyor. Özellikle de gizlilik ve güvenlik konusunda kullanıcılara sağladıkları oldukça iyi.

twiters.jpg

Twitter Reaksiyon Özelliği Geri Geldi!

Twitter, reaksiyon özelliğinin tekrar aktif olduğunu duyurdu. Şirketin bu açıklamasından sonra pek çok kişi reaksiyonları denemeye başladı. Kimileri özelliğin tekrar kaldırılmasını isterken kimileri ise oldukça şaşkındı. Çünkü Türkiye'de beğenilmediği için kaldırıldığı düşünülen bu özellik, artık yeniden aktifti. Şirket, sohbet odaları ve çeşitli canlı yayınlarla kendini geliştirirken, bu tarz özelliklerle de alay konusu oluyor. Pek çok kullanıcı şirketi eleştirmekten geri kalmıyor. Emojilerin Twitter'ın doğasına aykırı olduğunu düşünenlerin sayısı ise oldukça fazla. Hal böyle olunca Twitter gibi sade ve başarılı bir platformun "emojilerle işi ne?" diye soranları da es geçmeyelim.

Twitter Emoji Tepki Özelliği Nedir?

Twitter'ın emojilerle tepki özelliğinin ne olduğu merak ediliyor. Resmi adı Twitter reaksiyon özelliğinin, paylaşılan herhangi bir durumun beğeni tuşu yerine farklı emojilerle değerlendirilmesidir. Aynı özellik Facebook'ta da bulunduğu için Facebook kullanıcıları zorluk yaşamıyor. Özellikte eğer bir paylaşıma sinirlendiyseniz öfkeli emoji de koyabiliyorsunuz. Şaşırdıysanız veya üzüldüyseniz ona göre yüz ifadeleri koyabilmektesiniz. Emoji simgeleri normal kullanımda çok sık karşımıza çıkıyor. Ancak Twitter'ın bu hamlesiyle beraber emojilere karşı pek de sıcak tavır sergilenmemekte. Twitter gibi bir uygulamanın normalde emojilerden uzak durması gerekirken yenilenme sürecine bu reaksiyon özelliğini dahil etmesi çok şaşırttı. Önümüzdeki günlerde şirketten gelebilecek olası açıklamalarla emoji reaksiyonlarıyla ilgili kesin bir karar verilebilir. Çünkü çok fazla haz edilmeyen bir özellik olduğunu biliyoruz. Şirketin alacağı karar da kullanıcıların görüşlerine göre olacağı için önümüzdeki günlerde kesin bir karar verilecektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.