Twitter, Markalar İçin Yeni Alışveriş Bölümü Eklemeye Çalışıyor

Twitter, Markalar İçin Yeni Alışveriş Bölümü Eklemeye Çalışıyor

Twitter, Markalar İçin Yeni Alışveriş Bölümü Eklemeye Çalışıyor

Mikro blog devi Twitter, işletmelerin profillerinin üst kısmına bir alışveriş bölümü eklemesine olanak tanıyan platformuna yeni bir özellik eklemek için çalışıyor.

The Verge'e göre, Twitter'ın 'Mağaza Modülü' Çarşamba günü ABD'de piyasaya sürüldü ve ziyaretçilerin göz atması için bir dizi ürün sunuyor. Bir ürüne dokunmak, mikro blog platformundan hiç ayrılmadan satın alma seçeneği ile bir listeye bağlantı verecektir.

Twitter'dan yapılan açıklamada, "İnsanlar Twitter'da her gün ürünler hakkında konuşuyor, bu nedenle Mağaza Modülü'nün bu erken keşfinin, insanlar hakkında konuşan ve Twitter'da ürünleri keşfeden ve onları gerçekten satın alan insanlar arasında nasıl bir köprü kurabileceği konusunda heyecanlıyız."

Pilot uygulama, GameStop, Arden Cove ve diğer on marka da dahil olmak üzere şimdilik yalnızca az sayıda markada mevcut. Şirket, daha fazla markaya ne zaman genişleyebileceğine dair bir zaman çizelgesi açıklamadı.

İlgili bir notta, diğer sosyal medya platformları - Facebook, Instagram, WhatsApp ve Pinterest de hizmetlerini alışveriş noktalarına dönüştürmek için yeni özellikler tanıttı ve Twitter'ın bile doğrudan tweet'lere bir "Satın Al" düğmesi ekleme denemeleri geçmişi var. Ancak, resmi olarak 2017'de özelliği düşürdü.

The Verge'e göre, Twitter'ın 'mağaza modülü' pilot uygulaması, platform reklam göstermenin ötesinde para kazanmanın yollarını araştırırken geliyor.

Bu yıl, mikro blog sitesi, premium özelliklere erişimi olan ücretli bir abonelik hizmetinin yanı sıra, kullanıcıların özel içeriğe erişim için ücret almalarına izin verme planlarını ve bir kerelik ödemeler için bir Tip Jar özelliği duyurdu.