Twitter Kurucusu Jack Dorsey Musk-Twitter Davasında İfadeye Çağrılacak

Twitter Kurucusu Jack Dorsey Musk-Twitter Davasında İfadeye Çağrılacak

Musk, sahte veya bot hesapların varlığı nedeniyle Twitter anlaşmasını feshetti.

Eski Twitter CEO'su Jack Dorsey, Tesla CEO'su Elon Musk ile Parag Agrawal liderliğindeki mikro blog platformu arasında devam eden yasal savaşta mahkemede sorguya çekilecek.

Basında yer alan ve mahkeme dosyalarına atıfta bulunan haberlere göre, Dorsey Salı günü her iki takımın avukatları tarafından sorgulanacak.

Musk'ın hukuk ekibi geçtiğimiz ay Dorsey'den delil toplanması için mahkemeye bir celp sunmuştu.

Twitter ve Musk, 44 milyar dolarlık satın alma anlaşmasını feshetme girişimini tartışmak üzere Delaware Chancery Mahkemesi'nde 17 Ekim'de yapılacak duruşmaya hazırlanıyor.

Dorsey geçtiğimiz Kasım ayında Twitter CEO'luğundan ikinci kez istifa etmiş ve kurulmasına yardımcı olduğu şirketin kontrolünü Agrawal'a devretmişti. Agrawal şu anda finansal hizmetler firması Block'u yönetiyor.

Dünyanın en zengin adamı Twitter'ı satın aldıktan sonra Dorsey, Tesla CEO'sunun "güvendiğim tek çözüm olduğunu" söylemişti.

"Prensip olarak kimsenin Twitter'a sahip olması ya da onu yönetmesi gerektiğine inanmıyorum. Bir şirket değil, protokol düzeyinde bir kamu malı olmak istiyor. Ancak bir şirket olma sorununu çözme konusunda Elon güvendiğim tek çözüm. Onun bilincin ışığını yayma misyonuna güveniyorum," diye yazdı Dorsey.

Mayıs ayında Twitter yönetim kurulundan istifa etti.

Dorsey, Musk'ın 44 milyar dolarlık devralma işleminin ardından mikro blog platformuna yeniden katılacağına dair haberler ortaya çıktığında, bir daha asla Twitter'ın CEO'su olmayacağını kategorik olarak söyledi.

Musk, sahte/spam hesapların varlığı nedeniyle Twitter anlaşmasını feshetti.