Twitter, Kullanıcıların İşletmeleri Kolayca Bulmalarına Yardımcı Olan Bir Konum Spot Işığı Özelliği Sunuyor

Twitter, Kullanıcıların İşletmeleri Kolayca Bulmalarına Yardımcı Olan Bir Konum Spot Işığı Özelliği Sunuyor

Uygulamalar, belirli bir işletmeyi arayan ve kaçan kullanıcılara ilgili konum ayrıntılarını sağlasaydı hayat çok daha kolay olurdu.

İşte tam da bu yüzden sosyal medya uygulaması Twitter, kullanıcıları için tam da bunu ve daha fazlasını yapmayı başaran Location Spotlight adlı benzer bir özelliği kullanıma sunuyor.

Tek yapmanız gereken uygulamada işletmenin profiline tıklamak ve en üstte vurgulanan önemli bilgileri okumak olan faydalı bir girişimin satırları boyunca düşünün.

İşletmelere, bir kullanıcı için gerekli olabileceğini düşündükleri her türlü ayrıntıyı ekleme şansı veriliyor. Bu, adreslerinin beğenilerini, mağaza zamanlamalarının ne olabileceğini ve ayrıca Google Harita bağlantısıyla yol tariflerini içerir. Kulağa ne kadar uygun geliyor?

Ayrıca, telefonunuz veya uygulamanın doğrudan mesajlaşma işlevi aracılığıyla işletmeyle iletişimde kalmanızı sağlayan kullanıcı dostu bir dokunma özelliği de vardır.

Tüm fikir, işlerin sorunsuz bir akış içinde yürümesine izin verirken, hareket halindeki kullanıcıların mağazaya yürüyerek mi yoksa metro hattına mı binip ulaşamayacaklarına hızla karar vermelerini sağlamak.

Ayrıca, en iyi yanı, onları ziyarete gittiğiniz belirli bir gün veya saatte çalışmama ihtimaline karşı sizi birçok baş ağrısından ve çabadan kurtaran mağaza zamanlamaları.

Söz konusu işletmeyi Google Haritanızda aramanın daha hızlı olacağına inansak da, çoğumuzun zaman içinde öğrendiği bir şey, internette gördüğünüz her şeyin yanlış olabileceğinden her zaman güvenmeye değer olmadığıdır. Evet, pek çok kez bilgi güncellenmez, ya da nadiren hiç güncellenmediğini söylemeliyiz.

Hareket, Twitter'ın geniş bir girişime dönüşmeyi umduğu bir hareket olarak görülüyor.

Unutmayın, pek çok kuruluş, çalışanlarını daha iyi koruyan yerel kural ve düzenlemelere uymak için geri dönüp zamanlarını ayarlamak zorunda kaldı.

Olduğu gibi, Instagram ve Twitter gibi uygulamalar günümüzde çoğu kişi için genellikle tercih edilen seçeneklerdir, o halde neden konum özellikleri de ekleyip kullanıcıların zaman kazanmasını sağlamayasınız?

İşletmeler, bu tür platformlar aracılığıyla müşterileriyle doğrudan bağlantı kurabilirken, Google Haritalar ve hatta Yelp gibi diğer yerler, firmalara gerçekte neler olup bittiği konusunda daha az kontrol sağlar.

Twitter geçen yıl benzer özellikleri tanıttı, ancak lansman yalnızca seçilmiş birkaçı için tasarlandı. Ancak bugün, uygulama genelinde profesyonel hesaplara bağlı uluslararası işletmeleri olan dünyanın dört bir yanındaki kitlelere yayılıyor.

Twitter, tüm konseptin, kuruluşun bir süredir üzerinde çalıştığı devasa bir iş modelinin parçası olduğunu söylüyor. Buna, seçilen birkaç markanın ürünlerini uygulama üzerinden satmalarını sağlayan şirketin Mağaza Modülü de dahildir.

Diğer özellikler arasında Revue haber bültenleri için abonelikler, hatta Shopify ile işbirliği ve canlı alışveriş akışları yer alır. Ancak uygulama orada durmayı planlamıyor.

Profesyonel hesaplar için genişleme planları ve hatta markalara uygulamadaki performanslarını takip etmelerine izin verebilecek bir özellik de dahil olmak üzere boru hattında bir dizi başka proje var.

Platform, kullanıcıların ve markaların en iyi şekilde yararlanabilmesi için uygulamanın nasıl daha iyi kullanılacağına ilişkin eğitim oturumlarına yakında başlamak istiyor.