Twitter, kullanıcıları zararlı veya rahatsız edici dil içeren yanıtları incelemeye teşvik edecek

Twitter, kullanıcıları zararlı veya rahatsız edici dil içeren yanıtları incelemeye teşvik edecek

Twitter, küfürlü veya saldırgan tweet'lerle mücadele etmek için yeterli çabayı göstermediği için devlet kurumları ve insan hakları aktivist grupları tarafından sıklıkla eleştiriliyor. Bununla birlikte, mikro blog sitesi artık Twitter'daki olası zararlı yanıtları engellemek için büyük bir adım atıyor gibi görünüyor.

Sızdıran Mukul Sharma'ya göre Twitter, kullanıcıları potansiyel olarak zararlı veya rahatsız edici dil içeren yanıtları incelemeye teşvik edecek yeni bir özelliği test ediyor. Daha açık olmak gerekirse, Twitter, duyguları incitebilecek veya zorbalığı teşvik edebilecek kelimeleri kaldırmak için bir düzenleme düğmesi sunacak.

Uygulama ve dokümantasyonu henüz kamuya açık olmasa da, muhtemelen bazı kelimeleri saldırgan olarak tanımlayacak ve etiketleyecek ve katılımcıları buna göre bilgilendirecektir. Ancak kullanıcılar, yanıtlarının rahatsız edici olmadığını düşünürlerse mikro blog sitesine geri bildirim gönderebilecekler.

Twitter'ın burada yapmaya çalıştığı şey, sosyal medya ihlallerini engellemeye yönelik daha proaktif bir yaklaşım benimsemesidir. Twitter, küfürlü dil içeren tweetleri silmek yerine, ilk etapta kullanıcıları tweet atmamaya teşvik edecek. Saldırgan yanıtları caydırmanın daha sağlam bir yolu, belirli türde küfürlü bir dilin tweet'lenmesinin kullanıcıları hapse bile atabileceğini belirten bir uyarı görüntülemek olabilir.

Twitter ayrıca, insanların tweetlerini yayınladıktan sonra bile yazım hatalarını düzeltmelerine izin vermeyi amaçlayan Tweet yazarları için bir düzenleme düğmesini test ediyor. Daha çok tedavi edici bir yaklaşımdır.

Başka bir kullanışlı özellik, Twitter Bildirimleri alanlarında Beğen/Beğenme düğmesini göstererek kullanıcılara doğrudan Bildirimler bölümünden herhangi bir tweet'i beğenme veya reddetme seçeneği sunabilir.

Özellikle, Twitter, son birkaç aydır belirli kullanıcılarla aşağı oy düğmesini test ediyor, ancak şirket, halkın beğenmeme sayılarını görmesine izin vermeyeceğini açıkladı. Kesinlikle Twitter'ın kullanıcıların ne tür içerik görmek istediğini anlamasına yardımcı olmak amacıyla yapılmıştır.

Twitter şimdi aynı özelliği Bildirimler için genişletiyor, ancak size tweet'leri beğenme veya beğenmeme seçeneği sunmakla sınırlı olmayacak. Twitter, kullanıcıların beğeni, retweet ve yanıt gibi istatistikleri doğrudan Bildirimler bölümünden görüntülemesine izin vermek için çok çalıştığı için bundan daha fazlasını yapacak.

Twitter, yukarıda bahsedilen yeni özellikleri belirli kullanıcılarla test ediyor ve bunların ne zaman veya herkese açık olarak kullanıma sunulup sunulmayacağı belli değil.