Twitter, Kullanıcıları İlgili Tweetlere Bağlayan Topluluklar İçin Yeni "Keşif Hashtag'lerini" Başlattı

Twitter, Kullanıcıları İlgili Tweetlere Bağlayan Topluluklar İçin Yeni "Keşif Hashtag'lerini" Başlattı

Twitter, topluluklar için yeni hashtag keşif özelliğini kullanıma sunarak, kullanıcılarının hareket halindeyken alakalı içerikle iletişimde kalmalarını kolaylaştırıyor.

Bu hareket, özelliğin, kullanıcıların arayabileceği alakalı tweet'leri bağlamasına izin vererek, çeşitli topluluklar için uygulama genelinde etkileşimi artırmak için tasarlandı.

Bu özellik, her toplulukta yaygın olarak görülen bir dizi hashtag görüntüleyen yenilikçi bir keşif öğesi olarak görülüyor. Bu nedenle, tüm plan, belirli bir konu etrafında tweet'lerin bağlantısını sağlamaktır.

Twitter, öncelikle Android kullanıcıları için gelecek ve yakında iOS kullanıcıları için de takip edilecek olan lansmanla kullanıcıların neler bekleyebileceğinin resimli bir sunumunu göstererek özelliğin ayrıntılı bir açıklamasını yaptı.

Belirli bir toplulukta görülen en sık kullanılan hashtag'lerin bazılarını listeleyen bir sayfanın tamamı sağlanır. Bunlar, bir Twitter hesabındaki akışın hemen üzerinde bulunabilen benzersiz bir panelde görüntülenir.

İlgilendiğiniz bir etikete tıkladığınızda, aynı amaç için aynı etiketi kullanmış olabilecek, toplulukla alakalı uzun bir tweet dizisine tanık olacaksınız.

Bu şekilde, giderek daha fazla topluluğun birbiriyle etkileşime girmesi öngörülmektedir. Şimdiye kadar, çoğu kişi nihai tweet deneyiminin henüz var olmadığını düşündüğünden, uygulama bu açıdan pek iyi gitmiyor.

Özelliğin asıl lansmanı geçen yıl Eylül ayında gerçekleşirken, Twitter, Reddit gibi yerlerden ve hatta Facebook grupları gibi sosyal medya devlerinden kaynaklanan unsurları içeren kapalı tartışmalarını daha iyi hale getirmek için Toplulukları kullanmak için çok çalışıyor gibi görünüyor. Bu sayede pek çok kullanıcı tweetleri aracılığıyla bu yöntemle daha iyi etkileşim kurabilmektedir.

Hareketin kesinlikle benzersiz ve ilginç olduğunu düşünüyoruz, kullanıcıların ne düşündüğünü görmek için harika bir test olacağından bahsetmiyoruz bile. Ancak raporların, uygulamanın Topluluklarında görülen düşük etkileşim düzeylerinden bahsetmeye nasıl devam ettiğini unutmayalım.

Uzmanlar tarafından açıklanan bir konu, kullanıcı profillerinde halihazırda görülen küçük ölçekli kitlelerden oluşan bu kadar çok toplulukla ilgilidir. Bu nedenle, kendi hesabınızdan daha iyi erişebilecekken neden bir topluluk aracılığıyla gönderi yayınlayasınız ki?

Bununla birlikte, her zaman iyileştirme için bir yer vardır ve Twitter'ın mevcut durumu biraz sıra dışı yaratıcı düşünce ile gerçekten tersine çevirebileceğini düşünüyoruz.