Twitter Küfürlü Tartışmalara Son Verecek! Twitter'dan Saygı Temalı Özellik!

Twitter Küfürlü Tartışmalara Son Verecek! Twitter'dan Saygı Temalı Özellik!

Twitter, yeni bir özellik için çalışıyor. Twitter üzerinde çeşitli tartışma ve kavgaları engellemek için uyarı özelliği gelecek. İnsanların birbirine karşı saygılı ve sevgili olması amaçlanacak. Peki Twitter'ın yeni özelliği nasıl çalışacak?

Twitter, diğer sosyal medya platformların aksine düşüncelerin en çok paylaşıldığı sosyal medya diyebiliriz. En hararetli tartışmalar ve fikir beyanları burada yer alıyor. Haliyle kullanıcılar kimi zaman sınırlarını aşabiliyor ve küfürlü konuşabiliyorlar. Tehditkar ve hakaret dolu konuşmaların önüne geçebilmek adına Twitter'ın yeni geliştirmelerle uğraştığı öğrenildi. Özellik henüz yayınlanmadı ancak yetkililerin aktardığı bilgilere göre kapsamlı bir yenilik bizleri bekliyor. Twitter üzerinde yaşanan kavgaların önüne büyük ölçüde geçebilecek bir uyarı özelliği yayınlanacak. Kullanıcılar, zaman zaman kim olduklarını ve ne için kavga ettiklerini unutabiliyor. Haliyle karşındaki insanla olan iletişimleri de büyük sorunlara yol açabilmekte. Twitter, daha çok hatırlatma yoluna başvurarak her iki tarafın da sakinleşmesini amaçlayacak. Tartışma konulu paylaşımlar ortaya çıkınca Twitter sizi uyaracak. Buraya atacağınız yorumların hakaret ve argolara varabilecek tartışmalara dönüşme ihtimalinin yüksek olacağını belirtecek. Sizler de bunun farkında olarak yorum atacak ve sakinliğinizi koruyabileceksiniz. Çünkü bilinçli şekilde hareket etmek kullanıcılar arasındaki etkileşimi daha verimli hale getirebilir.

Twitter Saygı Uyarısı Yapacak!

Twitter, saygı temalı bir uyarıda bulunacak. Karşı tarafla daha sakin konuşmanız gerektiğine ilişkin bir yazı belirecek. Bunları kabul ediyorsanız kabul ettiğinize dair butona basacak ve öyle yorum yazabileceksiniz. Bu sistem her paylaşım için geçerli olmayacak. Yalnızca tartışmaların döndüğü ve insanların kendini kaptırarak yorum attıkları paylaşımlarda uyarı olarak belirecek. Onun haricinde özelliğin farklı bir alanda kullanılması beklenmiyor. Yine de uygulamanın kullanıcılara hatırlatma yöntemi ile bir şeyler aşılamaya çalışması takdir edici. Çok fazla teknik detay gerektirmese de bu tarz ufak hamleler kullanıcıların sakinleşmesi açısından büyük avantaj sağlayabilir.

twitterrr.jpg

Twitter Özelliği Henüz Yayınlamadı

Twitter'ın tartışma önleyici özelliği şimdilik rafta bekliyor. Gerekli çalışmalar tamamlandıktan sonra yayına alınacak. Böylelikle sizler de Twitter'ın daha kaliteli bir platforma dönüştüğünü kendi gözlerinizle göreceksiniz. Özelliğin işe yaraması uygulamanın geleceği açısından oldukça önemli. Çünkü yozlaşmış ve insanların kavgaya tutuştuğu bir sanal platform pek de ilgi çekici olmayacaktır. Yalnızca Twitter değil, diğer sosyal medya uygulamaları da buna benzer önlemler alabilir. Twitter'ın yapısı gereği, bu özelliklerin daha fazla uygulanması gerektiği düşünülüyor. Ayrıca tartışma esnasında sarf edilen hakaret, ayrımcı sözler ve daha pek çok aykırı ifade şikayet edildiği takdirde yetkililer tarafından hızlı bir şekilde incelenmekte. Twitter'ın bu tutumu uygulamayı daha değerli kılıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler