Twitter, iOS'ta Yeni Bir Video Özelliği Sunuyor

Twitter, iOS'ta Yeni Bir Video Özelliği Sunuyor

Twitter, iOS'ta bir video tepkisiyle retweet için yeni seçeneği test ediyor.

Twitter, iOS uygulamasında küçük bir kullanıcı grubu için yeni bir özellik başlattı. Bu seçenekle, artık birinin gönderisini retweetlemek ve kameranızı kullanarak kendi video tepkinizi eklemek mümkün.

Şirket tarafından gösterildiği gibi, yeni özelliği etkinleştirenler, retweet düğmesine dokunduklarında üçüncü bir seçenek bulacaklar ve bu seçenek artık “Tepki ile Tweet Al” gösterecek. Seçenek, kamerayı açar ve retweetlediğiniz gönderiye tepki vermek için bir video kaydetmenize olanak tanır.

Tweet tepki videoları artık Twitter'da başlayabilir! iOS üzerinde test etme: Retweetle simgesine dokunduğunuzda, kendi Tweetinizi oluşturmak ve özelleştirmek için "Tepkiyle Tweet Al"ı seçin -– Tweet'in gömülü olduğu bir tepki videosu (veya fotoğraf).

Orijinal tweet, artık durdurulan Filoları anımsatan bir arayüz ile kullanıcı tarafından kaydedilen videonun önünde görüntülenir. Bir tepki videosunun maksimum uzunluğunun ne olduğu hakkında hiçbir ayrıntı yok, ancak muhtemelen normal Twitter videolarıyla aynı.

İşiniz bittiğinde, tepki videonuzla birlikte retweet, zaman çizelgesindeki tüm takipçileriniz tarafından görülebilir. Twitter, özelliğin belirli bir bölgedeki kullanıcılarla test edilip edilmediğini veya herkes için ne zaman kullanıma sunulacağını söylemiyor.

Geçen ay Twitter, sosyal ağı tüm kullanıcılar için daha da erişilebilir hale getirmenin bir yolu olarak uygulamasında ve web sitesinde videolar için nihayet otomatik altyazıları etkinleştirmek için bir güncelleme yayınladı.