Twitter gazetecilere b*k emojisi ile yanıt vermeye başladı

Twitter gazetecilere b*k emojisi ile yanıt vermeye başladı

Pazar günü (19), Twitter'ın CEO'su ve sahibi Elon Musk, sosyal ağın gazetecilerden gelen e-postalara kaka emojisi ile cevap vereceğini duyurdu. press@twitter.com adresi üzerinden kurulan bağlantılar bu otomatik yanıtı alıyor. Biz de burada test ettik ve gerçekten de öyle oluyor.

Geçen yıl Musk tarafından satın alındıktan sonra Twitter'ın iletişim ekibini kovduğunu ve artık basına bu tür düzenli bir erişiminin olmadığını belirtmek gerekir.

Medya ilişkileri ekibinin sona ermesinden bu yana, gazetecilerin toplu istifalardan kullanıcı deneyiminde yapılan büyük değişikliklere ve bir dizi tartışmaya kadar hiçbir gelişmeyle ilgili sorularına yanıt verilmedi. Yine de basın e-posta adresi yeniden aktif.

Musk ve kaka emojisi ile ilişkisi

Bu, Musk'ın sahibi olduğu bir şirketin halkla ilişkilerini ilk kez küçümsemesi ya da ciddi konularda kaka emojisi kartını kullanması değil.

Her şey 2020 yılında, Tesla'nın iletişim departmanına yöneltilen soruları yanıtlamayı bırakması ve aynı yıl halkla ilişkiler departmanını dağıttığı iddiasıyla başlıyor. Gerekçe olarak da "Diğer şirketler reklama ve kamuoyunu manipüle etmeye para harcıyor, Tesla ise ürüne odaklanıyor" diye yazdı.

Mayıs 2022'de Musk, günlük aktif kullanıcıların %5'inin spam hesaplar olduğuna dair raporların ardından Twitter'ı satın alma planlarını askıya aldı. O zamanki CEO Parag Agrawal, şirketin spam ile mücadele çabalarını detaylandırmak için bir başlık yazdı ve Musk buna bir kaka emojisi ile yanıt verdi.

Musk, kaka emojisinin Portekizce'de "boş konuşma" olarak çevrilebilecek kaba bir ifadenin kısaltması olan "bs" ile eşdeğer olduğunu açıklayan bir tweet attı. Twitter Musk'ı satın alma işlemine devam etmeye zorlamak için dava açtığında, yukarıdaki gönderi Musk'ın şirketi kötülememe yükümlülüğünü ihlal ettiğinin kanıtı olarak davaya dahil edildi.