Twitter, Flock Adlı Özelliğini Duyurdu

Twitter, Flock Adlı Özelliğini Duyurdu

Twitter'ın Güvenilir Arkadaşlar özelliği artık Flock olarak adlandırılıyor.

Geçen yıl Twitter, Güvenilir Arkadaşlar adlı bir özelliğin erken bir konseptini gösterdi. Adından da anlaşılacağı gibi, bu özellik tüm takipçilerinize spam göndermek yerine yakın bir arkadaş grubuna tweet atmanıza olanak tanır.

twitter-flock-adli-ozelligini-duyurdu.jpg

Bu önceden duyurulan özelliğin artık yeni bir adı var Flock. Alessandro Paluzzi, özelliğin bazı kısımlarını çıkardı ve Twitter sayfasında örnekler yayınladı. Ekran görüntülerinden de görebileceğiniz gibi Twitter Flock, kullanıcıların bu ayrıcalıklı gruba 150 kişiye kadar eklemesine izin veriyor.

İnsanların, birinin Sürüsüne eklendiklerinde bir bildirim alacağını, ancak kaldırıldıklarında bir bildirim almayacaklarını belirtmekte fayda var. Bu özelliğin arkasındaki fikir oldukça mantıklı ve Instagram (Yakın Arkadaşlar) gibi diğer sosyal ağlarda uygulandı.

twitter-flock-adli-ozelligini-duyurdu-001.jpg

Ne yazık ki, olası bir kullanıma sunma tarihi veya bu özelliğin başlangıçtan itibaren tüm platformlarda kullanılabilir olup olmayacağı hakkında resmi bir bilgi yok. Flock özelliğini (resmi olarak yayınlandığında) almak için cep telefonunuzda resmi Twitter uygulamasını kullanmanız gerekebilir.

Sosyal ağın geçen Sonbaharda Süper Takip ve Güvenlik Modu'nu başlatmasıyla ve nihayet bu ayın başlarında Twitter Spaces kayıt ve tekrar oynatma özelliğini kullanıma sunmaya başlamasıyla Twitter, son zamanlarda yeni özellikler eklemeye devam ediyor.