Twitter, Elon Musk'ın satın alınması için hissedar oylamasını planlıyor

Twitter, Elon Musk'ın satın alınması için hissedar oylamasını planlıyor

Elon Musk'ın dahil olduğu tüm tartışmaların ardından Twitter, son haftalarda meydana gelen gerçekleri tartışmak ve oylamak için hissedarlarla bir toplantı yapacağını duyurdu.

Twitter yönetim kurulu, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'na (SEC) gönderilen bir belgedeki bilgileri açıkladı. Artık hissedarlar, Elon Musk ile tamamlanmamış anlaşmayla ilgili olarak şirketin geleceğinin ne olacağına karar verebilecekler.

Nisan ayında Tesla CEO'su, Twitter'ın satın alınması için 44 milyar ABD Doları (şu anki fiyatla yaklaşık 234 milyar R $) teklif etti, ancak bu fikirden vazgeçti ve Twitter'ı binlerce sahte hesap ve sosyal medya hakkındaki verileri gizlediği iddiasıyla suçladı. ağ botları.

yakında yargı

Teklif sırasında, Twitter'ın yönetim kurulu, hissedarların çoğunluğunu satışı onaylamaya ikna etti ve sonunda iptal edildi. Bu nedenle şirket ve temsilcileri, 44 milyar dolarlık anlaşmaya uyması ve sonuçlandırması için Elon Musk'a dava açıyor.

Geçen Salı (26), SpaceX CEO'su sürecin deneme tarihinin 17 Ekim 2022 olarak değiştirilmesini önerdi. Öte yandan Twitter, davanın açılışının 10 Ekim'de yapılmasını önerdi - süreç beş yıl sürmeli günler.