Twitter Doğrulanmış Telefon Numaraları Olan Hesaplara Etiket Ekleyecek

Twitter Doğrulanmış Telefon Numaraları Olan Hesaplara Etiket Ekleyecek

Twitter, farklılaşmanın bir yolu olarak doğrulanmış hesaplara zaten mavi bir onay işareti sunuyor ve şimdi, bir hesapla ilişkili bir telefon numarasının da doğrulandığını gösterecek başka bir etiket eklemeyi planlıyor olabilir.

Mühendis Jane Manchun Wong'un önerdiği gibi, hesap sahipleri numaralarını doğruladıysa, Twitter hesaplara "doğrulanmış telefon numarası" etiketi ekleyecektir. Bu, "Takipçiler" ve "Takip Ediliyor" seçeneklerinin üzerine yerleştirilmiş küçük, gri renkli bir etiket olacaktır.

Twitter, bir hesaba daha fazla özgünlük sağlamak için insanları telefon numaralarını ve e-posta kimliklerini bağlamaya teşvik eder. Otomatik hesaplar da mevcut olduğundan, bunun için bir etiket de getirdi, böylece kafa karışıklığı olmasın ve insanlar iyi botları tanımlayabilir. Ayrıca, parolanızı unutmanız veya birisinin bilginiz dışında parolanıza erişmeye çalışması durumunda hesap kurtarma işlemi çok daha kolaydır.

Cep telefonu numarasının yanı sıra e-posta kimliğini doğrulamak için doğrulanmış Twitter hesapları zaten gereklidir. Bu süreç daha “gerçek” kişilerin Twitter hesaplarını kullanmasını sağlarken, veri ihlallerine de neden olabilir.

Bilmeyenler için Twitter geçtiğimiz günlerde yaklaşık 5,4 milyon hesabın adının, telefon numarasının ve hatta e-posta adresinin bir bilgisayar korsanı tarafından sızdırıldığını ve erişildiğini itiraf etti. 2020'de, eski ABD Başkanı Barack Obama, Joe Biden, Elon Musk ve daha fazlasının da dahil olduğu birçok ünlü hesap, bitcoin dolandırıcılığı için saldırıya uğradı. Ve çok daha fazlası var!

Bu yeni telefon numarası etiketinin tüm Twitter kullanıcılarına sunulup sunulmayacağı ve ne zaman kullanılacağı henüz belli değil. Bu arada Twitter, yine Wong tarafından tespit edilen bir tweet'in görüntülenme sayısını göstermeyi de test ediyor.

Bu işlevselliğe zaten analitik bölümünden erişilebilir, ancak doğrudan bir tweet'in altında göründüğü için erişim daha kolay hale gelebilir. Bununla birlikte, bunun herkes için görünüp görünmeyeceği veya sadece tweet atan kişi tarafından görülüp görülmeyeceği konusunda bir bilgi yok.